occupy gezi

  • 2295
  • 35
  • 5
  • 1
  • bugün

22 mayıs 2018 dolar kuru

halktan saklanan kur. açın bakın ana akım medyada ekonomi ile ilgili kötü birşey göremezsiniz...

akp'nin elindeki medya gücü sayesinde akp gerçekleri halktan saklıyor. önce halkı kendine muhtaç duruma getiriyor akp, sonra seküler ve laik kesimden aldığı vergileri kendi tabanına sosyal yardım olarak dağıtıyor. bakın 2017 bütçe geliri 675 milyar lira, nerde bu para?

900 milyar lira borç var...para yok! borç çok...

bunun 55 milyar lirası erdoğan ve dinci kesimin haram dediği içki ve alkol tüketiminden. işte bu haram dediği miktara yakın akp sosyal yardım yapıyor.

yani laik ve seküler kesimden alıp kendi tayfasına veriyor. yani ekonomi ne kadar kötü giderse gitsin akp sosyal yardımları kesemez çünkü kestiği zaman oy gelmeyecek.
bakın venezuela'da enflasyon 18.000 lere çıkmış, kafadaki otobüs şoförü tekrar seçildi.
iran keza açlık içinde, ama büyük bir oyla seçildi kafadaki.
azerbaycan keza öyle...
hükümet'in bu ülkeden gitmesinin tek yolu medya ve yayın organlarının adam akıllı yayın yapmasına bağlı. taraflı, yandaş olmamasına bağlı. bakın meral akşenere oy vermek isteyen milyonlar var ama insanlar meral hanımı dinleyemiyor, tv'lerde yok.
bu yatacak yeri olmayan medya patronları biat yüzünden gösteremiyor. yağcılığın sonu ayakçılıktır. zamanı gelince en çok onlar ağlayacaklar dik duramadıkları için.

herkes bana birşey olmaz diyor! özellikle iyi kazanan, laik, seküler, okumuş beyaz yakalı kesim, ama en çok size ve sizin çocuklarınıza olan olacak. ne kadar paran çok o kadar çok etkileneceksin çünkü parası olmayan adam zaten özgürlüğü falan düşünmüyor ama sen iyi kazanıyorsun özgürlükçüsün ve şu an bana koymaz dediğin şey en çok sana koyacak. bunu ileride anlayacaksın.

akp büyük bir plan dahilinde ülkeyi hem ekonomik hem sosyokültürel hem demografik olarak dönüştürüyor, ve sen!!!şu an bana birşey olmaz diyen, iyi kazanan bey kardeşim yada hanımefendi...

en çok sen kaybedeksin...

devamını okuyayım »