oci

  • 5966
  • 4
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

11 mart 2015 erdem başçı'nın rte'ye yaptığı sunum

sunum değil ayardır. hem de tarihi ayardır. jölelinin yan basmasına sebep olabilecek ayara nezaket icabı sunum denmektedir..

o sarayda azbuçuk kafası çalışan biri olaydı, enflasyonla neredeyse aynı olan reelde 0'a tekabül eden faiz oranlarına değil kredi kartı faizlerine karşı bi hareket başlatırdı, merkez bankası politika faizlerinin 3-4 katı!!. siz üretim düşmanı tüketim dostu olduğunuz halde faiz günah diye gazlayıp millete yastıkaltı yaptırdığınız için dışarıdan borçlanılıyor, o yüzden kırılgan ekonomiyiz!!.. üretim isteyen olsaydı vergi indirimlerine giderdi vergi bindirimlerine değil. amaç önündeki ekonomik krizi adı gibi bilip suçlu aramak olunca yalan oluyor tabi bunlar..

(bkz: faiz lobisi/#41037618)

edit; iki gram sikik beyinleriyle anlayamayıp da laf sokmaya çalışan aksığırlar var lan. amcık kafalı bu bilgiler yeni mi? zaten merkez bankasının periyodik sunumları var, bilal versiyonunu yapıp iyice basit faiz enflasyon eklemeleri yapmışlar. arz tqlep düzeyinde lan, merkez bankası başkanının böyle birşeye ihtiyaç duyması bile başlıbaşına skandal, ekonomiyi dışarıdan sürekli takip eden biri için bile hakaret niteliğinde bir içerik, adam ekonomiyi yönettiği zannedilen birine anlatıyor. git bak oku bakalım merkez bankasının önceki sunumlarını böyle mi seviye. sen anlamadın diye kimse anlamayacak mı amk? hadi sen anlamadın da sunum yapılan adam ekonomi okuduğunu iddia eden ama herhangi bir iktisat fakültesinin önünden geçmiş birinin bile etmeyeceği laflar eden bir lise mezunu! insan birşey iddia ederken iki satır öğrenir amk! al oku öğren, iktisada giriş seviyesi de ağır geldiyse; (bkz: ekonomiyi bilal'e anlatır gibi anlatmak/@oci).. öğrenmemek bile bilmeden laf sokmaya çalışmak kadar aşağılık değil..

devamını okuyayım »
11.03.2015 20:47