oci

  • 5971
  • 26
  • 4
  • 0
  • evvelsi gün

16 haziran 2015 tüsiad'ın chp ve mhp ile görüşmesi

uzun ustalarının yalanlarına inanan sığırların iki gramlık beyinle tüsiad'ın karşısında olduğu gazını vermeye çalışmasına sebep olmuş olay. lan yavşak, 2002'de nüfusun %1'i ülkenin %36'sına sahipti şimdi %54. kimi sikiyorsun amk? hangi aklınla?

ihracatın %80'ini gerçekleştiren adamların yerine "memleketin amına koyacağız" diyen adamları yerleştirmeye çalışan, bunu yaparken de 80 yıllık cumhuriyet tarihinde toplam 44 milyar dolar cari açık vermiş ülkeye 13 yılda 550 milyar dolar cari açık verdiren, zamanında yapılmış devasa para kazandıran yatırımları teker teker bu sermayeye satmış adamı yalayan tipsin olm sen. hangi yüzle konuşabiliyorsun?

o bahsettiğin sağcı iktidarlar da aynen akp'nin yaptığı gibi tüsiad'la atışıp duruyorlardı göstermelik, sağcılar zaten, senin ustanın yere göğe sığdıramadığı, akp'lilerin oy verdiği sağcılar. ama sende hafıza ne gezer, bilgi ne gezer, şeref ne gezer?

vatandaşın borcunu 54 katına, batık kredilerini 127 katına çıkartırken, holdingleri ve bankaları 10 kat büyütmüş iktidarı yalayan adamsın olm sen. aç bak o holdinglerin son 12-13 yılda nerden nereye geldiklerine. bak bakalım gezi olaylarında sermaye karşıtı gibi göründükten sonra ali koç'a kendi elleriyle ödül veren adam kim, 17-25 aralık hırsızlıkları zamanı koç'tan yüzlerce araç alıp araç alımını miting haline getirmiş adam. sana faiz lobisi hikayeleri anlatırken faizciye 545 milyar lira ödemiş adamı yalayansın sen. sen kimsin amk antikapitalist numaraları yapacak? sağcısın olm sen, tıpkı özal gibi, demirel gibi, çiller gibi sağcısın, onlara oy veren de bugünki akp seçmeni zaten. verdiğim devletin kendi rakamları, o rakamlara göre onlardan bile daha sağcısın. hala cehalette sınır tanımıyorsun..

devamını okuyayım »
15.06.2015 12:10