offguard

  • 1074
  • 19
  • 6
  • 1
  • bugün

altay bayındır

ekşi sözlük'te futbol okumak ve yazmak gerçekten en nefret ettiğim şeylerden biri çünkü ciddi şekilde buradaki kitlenin %99'u futboldan anlamıyor. altay bayındır çöp diyelim, fenerbahçe daha iyi kimi getirecek yerine? tonla stoper alındı hala jailson, ozan tufan falan deneniyor orada. bu çocuk 22 yaşında, normalde bir futbolcu için bu yaş hazır olma yaşıdır ama bir kaleci içinse hala çok erkendir. çocuğun ciddi potnasiyeli olduğu apaçık ortada, tabi ki hata yapacak. hata yapmayan kaleciler 70 milyon euro'dan başlıyor, fenerbahçe'de var mı o para? muslera'yı baz almak oldukça yanıltıcı, muslera avrupa futboluna göre inanılmaz iyi özellikleri olan ama bir o kadar da handikapı olan bir kaleci ve galatasaray muslera'yı zamanında büyük paraya aldı. yani muslera bıraktığı anda böyle bir kaleci bulabileceğinin garantisi yok, kaldı ki leo franco, karpuzcu zapata, orkun uşak gibi facialar da yaşandı mondragon - muslera arasında.

türk futbolunun en büyük handikaplarından biri kesinlikle sosyal medya, futbolun f'sini bilmeyenler, troller falan derken kulüpleri yönetenler de buranın baskısı altına giriyor. altay bayındır ilk sezonunda fenerbahçe'nin genel performansında daha iyi bir performans sergilemiştir. yanlış değilsem süper lig'de kaleci ile en çok karşı karşıya pozisyon veren takım fenerbahçe, yani ne bekliyorsunuz daha? alisson, ter stegen gelse şu takımın kalesinde onların kalitesi bile düşer. galatasaray bile marcao luyindama gibi güvenilir 2 stoper bulmadan önce muslera'nın performansı tartışılmaya başlanmıştı.

harcayın böyle böyle çocukları, sonra avurpa'ya giden kendisini daha çok geliştiriyor. bugün alt lig olan 1. lig'den 2 türk çocuk avupa'ya transfer oldu, bu çocuklar için artık büyükler bile birşey ifade etmiyor. fenerbahçe 2.lig yani 3. kademeden gölcük'ten transfer yapıyor, galatasaray erzincanspor'dan, trabzonspor niğde anadolu'dan... atın çöpe gitsin altay, ya sonrası?

not: galatasaray.

devamını okuyayım »