olaylarakarismaevladim

  • 128
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

ganyan bayisi kokusu

liseliler bilmez tarzında şeyler söyleyip çok geriye gitmeye de gerek yok aslında 7-8 yıl öncesinden bahsedicem.kapalı alanda sigara içme yasağının başlamasından hemen önceki günlere, şu toplu kullanılan kapalı alanlarnda herkesin tüttürdüğü, bir sigara yakıp diğerini söndürdüğü, ortalığın dumanaltı olduğu zamanlara gidelim.

altılı ganyan bayileri de “dumansız hava sahası” nın olmadığı hatta bunun teklif dahi edilemediği yerlerdendi.at yarışı oynuyorsanız ya da babanız at yarışı oynuyor da sizi de kupon yatırmaya gönderiyorsa bu ortamı gözünüzün önüne getirebilirsiniz.

12-13 yıl önce liseye başladığımda da işte ben ; bu babası at yarışı oynayan kesimdeydim ve “oğlum hadi şunu bi yatır gel” diyip eline kupon tutuşturulanlardandım.bi koşu gidilip bi koşu yatırılan kuponlardan sonra ganyan bayiden çıktığımda yürüyen bi kültablası olurdum.abartısız saç köklerimden çıkardı o koku, ayak tırnaklarıma kadar sinerdi.

o kokunun hiç ama hiç değişmediğini, aradan uzun süre geçip yine bir ganyan bayiisine girdiğim o gün farkettim.içerde içilen sigaranın kokusu orada geçirdiğim 30 saniye içinde vücuduma, kıyafetlerime zerk etmişti.

hani babaanne evi kokusu, yeni kesilmiş çim kokusu, ıslanmış toprak kokusu vardır ya yıllardan beri gitmediğim, unuttuğum ve belki de şuanda çoğu yerde olmayan ganyan bayisi kokusunu da hatırlamıştım.hiç unutmamak üzere.

devamını okuyayım »
28.09.2016 11:27