oldu bence bu nick

  • 237
  • 8
  • 0
  • 0
  • 4 hafta önce

orospu çocuğu taksici

kolombiyalı bir arkadaş bodrum’a tatile gitti. havaalanından 60 tl tutacak yolun sonunda çocuğa 300 dolarlık hesap çıkarmışlar. kavga gürültü derken, tehdit etmişler. korkudan 300 lira vermek zorunda kalmış.
behey ecdadının sakalına, çürümüş kemiğine attırdığımın şerefsiz sahtekarı, ben size o taksi lisansı veren kurumun var ya... ne desem gg lan!

sonra o girdiği barlarda girişte, içecekte derken her yerde ayrı ayrı, itinayla düdüklemişler oğlanı.
soyup soğana çevirmişler resmen. öyle ki çocuk havaalanında geri dönerken bavulu birkaç kilo ağır gelince ödeyecek parası kalmamış. ki adamın öyle parası pulu da yok. hesabını etti gitti tatile. neyse alelacele para yolladılar da geldi oğlan geri.
sanki yurtdışından türkiye’ye tatile gelen her turist dolar, yuro sıçıyor.

ulan ben en son bodrum’dan gemiyle iki üç saatlik mesafede bir yunan adasında taksiye bindiğimde adamın tipinden “bu bizi kesin dolandıracak” derken internetten 15,00 euro tutacağını tahmin ettiğim yola on euro bilmem kaç cent ödeyince kendimden utandım. adam kısaltmadan götürdü.
aradaki mesafe gemiyle iki saat, ama medeniyet, iş ahlakı desen çağ farkı var.

ben ne yüzle insanlara türkiye’de tatil yapmayı önereyim arkadaş?
avrupa’da olsa anında o lisansa el koyarlar, okkalı bir de para cezası basarlar. taksi firması da işletme itabarını zedelenmekten tazminat davası açar sana.

lan hiç mi bir ahlaklı devlet kurumu yok bu sahtekarları denetleyecek, çanına ot tıkayacak?
memleketin turistik imajını resmen baltalayan bu sahtekarlara ve tüm sahtekar esnafa bir dur diyecek kurum, kuruluş, denetleme mekanizması yok mu?

iki üç sene önce de bir alman kız arkadaş, kız arkadaşıyla gittiği istanbul’da tecavüzden kıl payı kurtuldu. o da avazı çıktığınca bağırdıkları için.
ya bu kız 20’li yaşlarda tek başına dünya turu yapıp, kadınların toplu tecavüze uğradığı hindistan’da bile, o sarışın çıtı pıtı haliyle, sırtında sırt çantasıyla sahillerde uyumuş birisi. başına böyle bir şey gelmemiş.

utandım amk. resmen yerin dinine girdim.
hiçbir yabancı arkadaşıma, yanında memleketi iyi bilen biri olmadıkça tatil yapmalarını önermiyorum artık.

hatta turistik tatil beldelerine kesinlikle gitmemelerini öneriyorum.

ne sahtekar, dolandırı bir ülke amk.

devamını okuyayım »