olmayan ip

  • minyonların sevgilisi (46)
  • 795
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

doğu ekspresi

son zamanların, abi çok hipster yeaa, doğu ekspresi abiiee kafasıyla moda olan hattı.

bir kere ismi havalı; doğu ekspresi.

cümle içinde kullanalım.

abi haftaya cerenlerle doğu ekspresiyle kars'a gidiyoruz erzurumda cağ kebabı falan yeaa.

yemin ediyorum şu hattın meşhur oluşuyla alakalı sayfalarca tez yazılır.

bak aynı tiplere bu hat popüler olmadan önce, abi doğu ekspresi var ankara'dan bi çıkıyosun 24 saat sonra kars'a varıyosun desen, ilk diyeceği şey; "abi malmısın amk 1 gün boyunca tangır tungur kars'a mı gidilir? hem kars'ta ne var amk?" olur, bu yazdığım bir tespit veya varsayım değil yaşadım. popüler kültür böyle birşey, sürü psikolojisi gibi, ıyy dediğin bu geziye 2 ay sonra bilet sırası bekliyorsun.

en kötüsü de insanlar bunu yaparken kendilerini farklı birşey yapmış gibi hissediyor. sosyal medyayla beraber artık farklılık, değişiklik sandığımız herşey en sıradan şeyler oldu.

şuan bu hatta binip tren yolculuğu yapmak aşırı sıradan ve cazibesiz, en azından benim için böyle. 2 ay önce keşmekeşten kaçıp böyle bir yolculuk planım vardı, yıllık izni tam ayarladık amk hattı 500t gibi oldu. kafa dinleyeyim diye yapacağim yolculukta elinde kamera ve selfielerle kendini farklı bir aktivitenin bir içinde sanan ergen ve kafası bir karış havada olan insan sürüsüyle 1 gün boyunca tren yolculuğu yapmak insana çok itici geliyor. zaten bu tipleri yaşadığın yerde görüyorsun, adamlar kars'ta bile buluyor seni.

devamını okuyayım »
04.02.2018 11:00