ona kucuk surprizler yap

  • azimli
  • kofti anarşist (188)
  • 2743
  • 33
  • 5
  • 0
  • dün

reine

hayatım boyunca gerçekleştirdiğim tüm seyahatleri toplasam, beni reine'de kaldığım 5 gece kadar harika, huzurlu, büyülenmiş hissettiren bir başka yer daha olmadığını net olarak söyleyebilirim.
gitmeden önce tüm detaylarını öğrenmek adına elimden geldiğince araştırma yapmıştım. gittiğimde yapılacaklar listesi düzenlemek, google görsellerine, youtube videolarına bakmak 3-5 fikir sahibi olmamı sağlamış olabilir.. ancak oraya ayak bastığınız an her şeyi bir kenara bırakıyorsunuz , cennettesiniz.
bodo'dan aracınız ya da yaya olarak binebileceğiniz feribot ile yaklaşık 4 saat süren enfes bir deneyim sonunda vardığınız moskenes iskelesinde indikten sonra araç ile 10-15 dk. mesafede bulunuyor reine.

nüfusu 2018 yılında 314 olan, yalnızlığın, temizliğin, ferahlığın, huzurun bir arada olduğu , soğuktan hoşlanmayan ben'i, 2 metre karına buzuna dondurucu ortamına aşık eden enfes bir norveç köyü reine.
kendine has evleri, eşsiz doğası, sigara külü bile atmaya kıyamayacağınız temizliğiyle başınızı döndürecek bir atmosfere hazır olun.

bir çok noktada kurulmuş düzenekler üzerinde asılı binlerce kuru balık göreceksiniz. dişleriniz sağlamsa ve kemirmeyi seviyorsanız bu da sizin için harika bir deneyim olacak şüphesiz :) 1 orta büyüklükte kuru balık ortalama 2-3 gün rahat götürüyor. mutlaka deneyin derim.
kurutulmuş somon haricinde, geyik eti hatta ren geyiği eti de tavsiye edeceklerim arasında. lezzeti dana etini andıran, yapısı biraz daha sert olan bir et. dilerseniz kuşbaşı olarak alıp kendiniz pişirebilir, dilerseniz stick olarak atıştırmalık şekilde de bu lezzeti tadabilirsiniz.

doğru zamanda gittiyseniz ve şanslıysanız, gecelerinizi kuzey ışıkları büyüsüyle renklendirebileceğiniz bu harika köyde geçireceğiniz süre kısıtlıysa, uyumak gerçekten zaman kaybı gibi.

gördüklerinizi kaydedebilmek için profesyonel fotoğraf makinesi tavsiye ediyorum şiddetle ve kaliteli bir tripod elbette. bu büyüyle birlikte her anınızı uyanık, keşfe açık, sürprizlerle dolu geçirmek istiyorsunuz.
özellikle kış mevsiminde gidecekseniz, ekstra hazırlıklı olmanızı tavsiye ederim. dışarıda geçireceğiniz süre o kadar fazla olacak ki, donmak istemiyorsanız mutlaka hazırlıklı olun. cep ısıtıcıları, kaliteli eldivenler, içlikler ve kaliteli kar ayakkabılarınız gerçek anlamda fazlasıyla işe yarayacak.

gitmişken hayatınızda gördüğünüz en lezzetli somonları orada yiyeceksiniz ancak yanınızda size yetecek kadar gıda malzemesi de götürmenizi tavsiye ederim.
bir bardak hazır çorbanın bile 3-4 euro civarında olduğunu, denk geleceğiniz restaurantta bir balık çorbasının 18-20 euro olduğunu düşünürseniz, tedarikli gitmekte fayda olduğunu düşünüyorum. ayrıca en ucuz bira coop markette 5-6 euro civarında. bilginize. 1 paket sigara ise 14 euro.

günün birinde tekrar o havayı solumak, tekrar benzer maceralara yelken açmak, tekrar o tarifsiz güzelliğinde büyülenmek dileğiyle.

devamını okuyayım »