one helsing

  • 4578
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

17 şubat 2013 trabzonspor fenerbahçe maçı

bir galatasaraylı olarak değil de bir futbol aşığı olarak ben de birkaç yorum yapmak isterim.

öncelikle fenerbahçe, gayet hak edilmiş bir galibiyet aldı. son 3 sezonda oynadığı gibi yine en rahat maçını trabzonspor'a karşı oynadı. açıkcası bu sezon, kupa + uefa + türkiye ligi içinde fenerbahçe'nin bu kadar rahat kazandığı başka bir maç da hatırlamıyorum.

ortadaki kadro kalitesi farkı zaten göze net çarpıyor. bir tarafta sow var, diğer tarafta adını tam hatırlayamadığım trabzonspor forveti. adamın belini döndürme hızı, mustafa sarp'tan kötü. birisi maç sonunda zavallımın belini bi kütletsin de kendine gelsin.

he, maçın başında o çok tartışılan pozisyon gol olsa bunları konuşur muyduk bilmiyorum ama sonuçta futbolun içinde böyle tartışmalı pozisyonlar oluyor ve o olsaydı, bu olsaydı tribine gireceksek, 20. saniyede sow'un karşı karşıya kaçırdığı pozisyonu da konuşabiliriz.

trabzonspor'un bence en büyük hatası, hala daha büyük takımmış gibi oynamaya çalışması. camia olarak büyük olabilir belki, kendince, ama kesinlikle kadro kalitesi olarak son iki yıldır türkiye ligi içinde 5-6 takımdan çok net daha kötü kadrosu var. hele de bu sene, kaleci onur'u ve colman'ı saymazsak, ilk 6 sıradaki herhangi bir takımın hocası olsam, bu takımdan kimseyi takımıma almam. belki biraz da serkan balcı.

trabzonspor taraftarına gelecek olursak, tek kelime ile rezaletler. son iki senedir kendi takımlarını baltalamaktan başka bir şey yapmıyorlar. geçen sene tam takım temposunun yakalamışken sahaya atılan konfetiler, zımbırtılar falan vardı. oyunu durdurmaları, takım hariç her şey hakkında tezahurat yapmaları falan vardı. bu sene de maçın başından beri ana avrat başkalarına edilen küfürler, tff'yi istifaya çağırmalar, tuhaf tuhaf marşlar. ulan bir tane bile takımı ateşleyecek bir şey yapmaz mı bi taraftar topluluğu ya. ilk golü yedikten sonra da tamamen sustular. içlerindeki fenerbahçe kompleksi onları öyle bir kör etmiş ki, adamlar gerçek meselelerini unutmuşlar.

sadri şener, şöyle bir dursun düşünsün bakalım. adam kendi takımı hariç herkese ilgi gösteriyor. kiminin dövmesine laf eder, kiminin tükürüğüne. kimi zaman da kupamı verin diye televizyonlara çıkar. trabzonsporlu arkadaşlar kusura bakmasın da bu kadar vizyona ancak bu kadar köfte geliyor beyler. kimse kusura bakmasın.

bu arada fenerbahçe de öyle aham şaham oynamadı he. çok net, çok akıllı oynadılar. attıkları iki golde de şanslıydılar ama sonuçta biz işin özüne bakacak olursak durum şu an 0-3. şu sahada yarın maç oynansa, fenerbahçe o maçı yine kazanır. trabzonspor, ciddi çok kötü.

devamını okuyayım »
17.02.2013 20:51