onre binabasi

  • 221
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 ay önce

roaccutane

6 farklı krem jel. denedim yıllar boyunca. gram etki etmediler. 5 farklı cildiyeciye gittim bu verdikleri ilaçları bitirdikten sonra ve hepsine de aynı şeyi söylüyorum bu ilaç bi etki etmedi kullandığım süre boyunca ortalama haftada 1 sivilce çıkıyor bir süre sonra kayboluyor tekrar çıkıyor kayboluyor hafif-orta iz bırakıyor boyunda yanakta çıktığında. çenede sık çıkıyor sık kayboluyor iz kalmıyor. bu ilaçlar bu rutini değiştirmedi sivilceler devam etti. en sonda bu siktiğimin isotrexinini kullandım. anlatıldığı gibi kokusu kötü falanda değil hatta bana güzel geliyor uhu gibi bişey zaten uhuya benziyor sürmesi zevkli ama bi sike yaramıyor. yanma etkisi hiç yok tek yaptığı şey sürüldüğü yeri germek çünkü amına koyduğumun ilacı sürünce kuruyor sabah uyandığında sürüldüğü yerden aynı uhu kalıntısı gibi soyuyorsun sivilceye bi sik yapmıyor.

herneyse roaccutane kullanacağım artık. doktorlar işe yaramadığını görünce bunu söylüyorlar çünkü. umarım dedikleri kadar vardır sivilceler geçer. yan etkisinin yaygın olduğunu falan sanmıyorum. hele depresyon yapıyormuş gülüp geçiyorum amk hernagi bi ilacın psikolojik yan etki yapacağına inanmıyorum. yaparsa da fizyolojik olmasın dibine kadar psikolojik olsun. tek 1 sivilce yerine dibine kadar psikolojik yan etkileri yeğlerim amına koyduğumun sivilceleri daha çok psikolojik etki yapıyor. amına kodumun sivilceleri. 24 yaşındayım 10 yıldır var sivilceler bende yaş ilerledikçe geçer dedim verdikleri ilaçları düzenli kullandım ama işe yaramıyorlar ve yaş ilerledikçe geçecek gibi de değil o yüzden en etkilisini kullanacağım gelişmeleri yazarım. amına kodumun ilacı da yazın kullanmamam gerekiyormuş.

ayrıca vitiligo var hafif ve onun için kullandığım ilaçlarda bi sike yaramadı hala kullanıyorum da öylesine amk angarya. geçen hafta grip oldum 1 iğne soktular antibiyotik kullandım bi haftada iyileştim amk hiç kullanmasamda aynı sürede geçiyor zaten. ömrü hayatımda bi hastalık için kullandığım hiç bi ilaç işe yaramıyor böyle anatomiyi sikeyim tıbba inancım kalmadı.

devamını okuyayım »
05.06.2017 22:29