ooioo

  • 2732
  • 3
  • 1
  • 0
  • 3 gün önce

kuran'ın insan yapısı olduğunun delilleri

hepsi yıllardır cevaplanan delillerdir. yani öyleymiş. sunulan argümana bakıyorsun, bir de verilen cevaba bakıyorsun, ikisi farklı canlılardan çıkmış gibi. bir taraf felsefe yapıyo öteki taraf ilkokul münazarası tadında. "bence 500 sopa olmalıydı az bile vermiş allah merhamet etmiş" diyor arkadaş.

"dinler yüzünden insanlar özgür düşünme yetisini kaybediyor, kin ve nefretle dolabiliyor, cahil kalabiliyor, kafa kesebiliyor, faşist olabiliyor, kendisi gibi olmayanları dışlayabiliyor, kendisi gibi olmayanlara karışma cüretini kendinde bulabiliyor" gibi bir tespit yapıyor ateist arkadaş, bu tespite gelen cevap kin ve nefretle yazılmış faşizm kokan cümleler.. o kadar ironik ki.

"sana ne söylesem inanmayacaksın zaten" diyor. benim güzel kardeşim, ben istemez miydim sonsuza kadar şaraptan ırmakların yanında hurilerle yiyişmeyi? cennet denilen olayın gerçek olması için herşeyimi verirdim, hatta bu hayatı kör topal sağır yaşamaya bile razıyım, yemişim alkolünü zinasını. hoş alkol zaten içmem zinayla da pek işim olmaz. ama olmuyor işte, senin gibi kandıramıyorum kendimi be canım kardeşim. kuran'ın türkçesini okuyana kadardı herşey..

devamını okuyayım »
18.11.2013 01:34