opunce prens olan kurbaga

  • 1671
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

öğrencisine zayıf veren resim öğretmeni

o zaman size şöyle anlatayım;

ilkokul ‘da resim yapmayı çok seviyordum. samimi olarak söylüyorum ki "yeteneğim" vardı. herkes dağa taş çizerdi ama hepsi aynı sırada.

o zamanlardan beri ben de 2 boyut ve 3 boyut olayı takılmıştı kafama, özellik le bu hacca gidip gelen var ya onlar bir fotoğraf kutusu getirirdi.. ilk baktığımda ona çok heyecanlanmıştım.. abooww nerdeyse ordasın gibi.. (eşşek kadar herif oldum ama vr gözlüğüm var)

dediğim bu olay çizimlerde olabilir ? neden olmasın..

ilkokul resimlerin daha çok 2 boyut çalışmalarım.. en önde ağaç gövdesi hayvan gibi.. taaa arkalarda ufacık evler vs vs.. neyse ilkokul hocam baya gazlardı beni filan..

ortaokul oldu, tabi o aralar trt’de kıvırcık saçlı abiyi de izliyorum her hafta sonu.. acayip gaza gelmiştim artık..

o program başlayınca suluboyalarımı çıkartıyor, resim defterimi koltuğa dik şeklinde yaslıyor onun gibi bir şey yapmaya çalışıyordum.. (hiç bir boka benzemiyordu yaptıklarım)

neyse dedim ya ortaokul başladı.. işte beni resimden, sanattan soğutan bu resim hocasıydı.. ve bonus olarak "el işi öğretmeni" idi.. ikisi birlikte oldular tüm özgüvenimi yerle bir ettiler daha 10-11 yaşındaki çocuğun..

ortaokul ‘da işte meyve tabağını koyup çiziyoruz filan.. tabi ders saati haftalık 1 saat olunca öğretmen kalanı evde bitirin filan diyordu. ben o gün hemen eve koşturup gidip evde varsa şayet o meyvelerden bir tabak yapıp ilk önce karakalem (ağlayarak ailemden özel karakalem çalışmaları için kalem aldırmıştım) ile çizip daha sonra kuru boya kalemleri ile renklendirip daha sonra ışığı hesaplayarak gölgelendirmeler veriyordum...

1 hafta sonra yaptığım şaheserimi (kimse kusura bakmasın en büyük eserlerimden bir tanesi idi) resim dersinde öğretmene gösterdim (sıra sıra herkesin resmine bakıp not veriyor vs)..

benim resme bildiğiniz "x" attı.. ama öyle böyle bir "x" değil.. sayfanın tüm köşelerinden başlayan tüm sayfayı kaplayan düzgün bir şekilde çizilmiş bir "x" attı.

ben mal gibi kaldım..

- bir daha kopya çekmeyeceksin !!! kendin yapacaksın !!!

dedi.

sustum, gözlerim doldu..

not: balık burcuyum.

devamını okuyayım »
25.01.2016 10:00