ordabiyerde

  • hırçın golcü (269)
  • 809
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

h. sümertaş üzerinden feminist mağduriyet yaratmak

son dönemde galatasaray taraftarları ve medyadaki kalemşörleri tarafından yapılandır.

hande sümertaş'a gösterilen tepki cinsiyetinden dolayı değil, yaptığı işte tarafsız olamamasındandır.

sayın sümertaş'a tepki gösterenler onun kadın olmasından değil, yayıncı kuruluşta taraftarı olduğu takıma ayrımcılık yapmasından, farklı takımların maçlarında pozisyonları nadiren göstermesinden, galatasaray ile olan bariz taraftarlık bağından uzaklaş(a)mamasından yakınmaktadırlar.

ancak birtakım galatasaray taraftarı ve medyası, olayı özellikle "bir kadın işinden ediliyor!!!111birbir" noktasına çekmeye çalışarak, her zamanki gibi bir mağduriyet devşirme peşindedir. kaldı ki fatih terim de zamanında kendisi hakkında haber yapan bir kadın muhabiri işinden etmiştir.

son olarak mehmet demirkol'a yapılanlar , yukarıda bahsettiğim tayfanın, şikayet ettiği linç kültüründen işlerine gelince ne kadar rahat beslendiklerini ortaya koymaktadır. sosyal medyada 2-3 kendini bilmezin yazdığı cinsiyetçi ifade ve küfürler, ne sayın demirkol'u ne de hande sümertaş'a tepki gösterenleri bağlar. ne de hande sümertaş'ın konuşulan mevzulardan aklanmasını sağlar.

hande sümertaş'ın tuzla maçındaki görüntüleri

hande sümertaş'ın twitter adresini buraya bırakıyorum. sosyal medyada dahi bu profili çizmekten rahatsız olmayan galatasaray taraftarı, fatih terim hayranı bir zatın (kadın ya da erkek), işinde tarafsız davranmadığı, bundan sonra da davranmayacağı aşikardır. yayıncı kuruluş gerekli açıklamayı yapmadan da tartışmaları başka eksenlere çekmeye çalışanların niyeti halis değildir.

not: başlığa sığmadığından dolayı hande sümertaş ismi h.sümertaş şeklinde kısaltılmıştır.

devamını okuyayım »