ordabiyerde

  • anadolu çocuğu (313)
  • 708
  • 2
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

öğrenci evinde modemin kontrolünü ele almak

çoğu zaman yapılması elzem olan eylemdir.

birçok hanede olduğu üzere öğrenci evlerinde de internet üç-dört birey tarafından ortaklaşa kullanılır. nete bir anda abanan talebe kardeşlerimiz arasında zamanla bağlantı problemleri ortaya çıkar. la oğlum kapa la şu torrenti ya da la benim net kastı napıyonuz amk tarzı söylemler hep bu sıkıntının göstergesidir.

böyle durumlarda modemi odasına alan er kişi rahata kavuşur. net mi kastı, basar reseti. yan odadaki downloada mı abanıyor, çeker kabloyu. bu şekilde kontrolü ele alan kullanıcı mutlu, huzurlu ve ev arkadaşları tarafından sevilmeyen bireydir.

mevzu bahis konuda da şöyle bir anım var: öğrenciyken bu uygulamayı evimizin en demokratik bireyine bırakmıştık. kendisi teknolojiden pek anlamasa da modem ışıklarından olayı çözüyordu zahar. misal ben 256kpbs bağlantıda bile internete abanan kişiyim. adam bakıyor benim kablonun denk geldiği ışığa. sürekli pır pır. çekiyor kabloyu. giriyor maçkolik'ine, mynet'ine. işi bitti mi takıyor kabloyu. bu şekilde resmen santral memuruna bağlamıştı bi ara.

he benim arada inerken yarım kalan dosyalar falan oluyor mu, olmuyor değil. ama rapid falan kullanıyorsam uyarıyorum santral memurunu, bekletiyor benim bağlantıyı. bitti deyince yan odadaki arkadaşa hak tanıyor. ya da o uyuyunca giriyorsun download olayına, işte bu şekil.

aranızda götü yiyen ev arkadaşınız varsa deneyin bu metodu %100 çalışıyor. tabi bahsettiğim uygulamanın zaman periyodu yıllar öncesine dayanıyor o ayrı.

yine de neti paylaşamayanlar için alternatif bir çözüm yolu olabilir.

devamını okuyayım »
12.09.2012 00:48