order from chaos

  • leziz (664)
  • 795
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 yıl önce

1 mayıs

işsizlik fonu için, kıdem tazminatı için; bes'e, özel istihdam bürolarına, varlık fonuna karşı alınterimizi yedirmemek için ve elbette emek hırsızlığından sonra oy hırsızlığıyla gündemde olan gayrımeşru akp rejimine karşı işçilerin buluşacağı gün.

asgari ücretle çalışıp bugünü tatil olarak gören işçilerin yarısı kahvede okey oynarken hakları için eylem yapanları tv'de izleyip terörist diyecek yine. kendisinin de işçi olmadığı düşünen,işçi deyince aklına inşaat gelen orta sınıf, “tatilinden” vazgeçip eyleme katılanların tipine bakıp işçi olmadığına hükmedecek.

http://i.hizliresim.com/m3y2ap.jpg
http://i.hizliresim.com/egdp9q.jpg

taşeron işçilik iktidarı boyunca 10 katına çıkan, kadro vereceğiz deyip vermeyen, özel istihdam büroları ile modern köleliği kurumsallaştıran, zorunlu bireysel emeklilik ile işçiyi yolunacak kaz yerine koyan, varlık fonu denen garabet ile işçi ve memurların birikimlerini sermayeye peşkeş çeken, işçiye açlık sınırının altında ücreti reva gören, çalışma saatleri ve ağır çalışma koşullarıyla sınıfta kalan, çocuk işçiliğe göz yuman, iş cinayetine fıtrat diyen, khk sopasıyla binlerce insanı işsiz bırakan, milli güvenlik bahanesiyle işçilerin grevlerini yasaklayan, taksim’i zorbalıkla kuşatan akp elitleri ise eyleme katılanların dertlerinin işçiler filan olmadığını savunacak.

1 mayıs önemlidir. sadece bir gün değildir. taksim yasaklanıyorsa bir korktukları vardır. direnenler iktidarı istemeli, özne olmalı. yeni yollar açmalı. 1 mayıs bayram değil coşkudur. sistemin işleyiş ve ruhunun irdelendiği, anlaşıldığı ve ona karşı nefretin yükseldiği mücadeleye hazırlık günüdür.

işçi sınıfından yana olan herkesin 1 mayıs'ı kutlu olsun. sabahın bir sahibi var.

https://www.youtube.com/watch?v=xm7daqoyxmc

devamını okuyayım »