orlofff

  • 633
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 ay önce

yerel tohumun yasaklanması

yerel tohumun yasaklanması diye bir kanun ya da yasa olmamasına rağmen nasıl böyle bir konunun muhabeti burada dönüyor gerçekten hayret.

her zaman ki gibi bilgi sahibi olmadan fikir sahibi insanların fink attığı ve insanları yanlış yönlendirdiğine şahit oluyoruz.konuyla uzaktan yakından alakası olmayan,sağdan soldan edindiği yanlış bilgileri sorgulamadan doğruymuş gibi aktararak ahkam kesen sözlük yazarlarını görüyoruz.bunlarında başını paranormal paranoyak çekiyor.nicki de yazdıkları ile paralel aslında. yerinde bir nick seçmiş.tebrik ederim.

geçenlerde bu başlıkta yazdığı yazı debe ye girmiş.benim de adımı zikretmiş.

5553 sayılı tohumculuk kanunda yerel tohumun yasak olduğunu söylüyor. kendisine
"bu kanunu baştan sonra okudum öyle bir ifade yok.eğer öyle bir ifade varsa ben yazarlığı bırakayım yoksa sen yazarlığı bırak" diye mesaj attım haliyle yanıt dahi veremedi.niye?çünkü okumadan yorumlar yazarak işkembe i kübra dan atıyor.insanları yanlış bilgilendiriyor ve bu işlerden çok anlıyormuş gibi üstüne ahkam kesiyor.

hibrit tohum başlığında gene cahiliğin zirvesine çıkmış ve ektiği çilek fidelerinin tekrar çıkmadığını söylemiş.sebebide bunların hibrit tohum olmsıymış!asdfghjkldas ifadeyi okuyunca cidden sesli kahkaha attım. çilek fidesinin hibriti olmaz.hibrit tohum ayrı birşeydir fide bambaşka birşeydir.sen daha fide ile tohumun ayrımını bilmiyorsun gelmiş burada otorite gibi bik bik konuşuyorsun.

yazar kişisi bilgisiz olunca yazdığı herşey haliyle baştan sona yalan oluyor.

hibrit tohumlar kısır değildir.tekrar ektiğinizde tohum elde edebilirsiniz.meyve de verirler.lakin genetik açılma olduğu için uniform ya da tektip bir meyve oluşumu olmaz.bundan dolayı tekrar hibrit tohum ekerek hasatta ve verimlilikte yüksek verim ve kaliteyi sağlarsınız.şimdi buradan şöyle bir sonuç çıkıyor:e bunlara mahkum olduk kahrolsun dış güçler! e kardeşim aynı işi yüksel tohumculuk,may tohumculuk gibi türk firmaları da yurt dışında yapıyor?bu işin fıtratı budur.gidersin parayı gömersin arge ni kurarsın.ciddi para dökersin ve akabinde döktüğün paradan fazlasını geri alırsın.

misal yüksel tohumculuk hibrit biber ve domateste dünyada çok saygın bir konumdadır.milyon dolar paralarla güney amerikada,afrikada ıslah tesisleri kurarak tohumları yurt dışı pazarlarına sokuyor,ihracat yapıyor,doviz girdisi sağlıyor,yüzlerce kişiye istihdam sağlıyor.bunu mesajla söyleyince de hanım kızımız" ben antalyalıyım hepsini biliyorum yha "diye yanıt verdi! ahahah bende urfa harranlıyam bacım bütün peygamlerleri yakından tanıyorum.urfalı olunca öyle bir meziyetim oluyor.malum sen antalyalısın sensiz kimse ne tohum satabilir ne de firma açabilir.

türktob dan bahsetmiş.türkiye de tohum faaliyetinde bulunmanız için bu birliğe üye olmanız gerekir.haliyle monsanto,syngenta gibi uluslararası firmalarda buraya üye.aynı şekilde yurt dışında faaliyet gösteren türk firmalar da hollanda ya da italyan tohum birliklerine üyedir.tohum işi global bir iş.sen nasıl burada mercedes bmw yi sürmek için parana kıyıyorsan insanlarda daha kaliteli mısır,domatese ulaşmak için paraya kıyar ve ürününü alırlar.bununda yolu ürününü satacağın pazarda denemeler kurmak,kendini tanıtmak ve orada bulunmaktan geçer.burada abes bir şey yok.sende göster kendini rüştünü ispatla sat tohumunu elini tutan var mı?adamların başarısına bok atarak gitmiyor bu işler maalesef.nasıl ki venüs marka telefona yerine iphone alıyorsann şahin model araba yerine mercedesi istiyorsan tohum işide böyledir.şaşıracak bir şey yok.

bak linkte türk firması syngenta nın yonca bölümünü satın almış.vay anasını be.bu türkler çok fena.bunlar hortumu kendilerine bağladılar

https://www.tasaco.com/haber.aspx?id=46

genetiği değiştirilmiş tohumların türkiyede ithalatı tamamen yasaktır.bununla ilgili yetkili bakanlığıa bir taahütname verirsiniz.eğer ithal ettiğiniz tohumlarda gdo tespit edilirse tohumlar millileştirilmeden gümrükte imha edilir.türkiye de böyle bir çalışma yaparsanız itiraz dahi etmeden herşeyinize çökerler.bak buradan görebilirsin taahütnameyi.

https://i.hizliresim.com/5jwnul.jpg

ez cümle:bilginiz olmadığı konularda insanları yönlendirmeyin.aklınızın ermediği mevzularda yorum yapıp rezil olmayın.

sevgili paranormal paranoyak bence önce gönderdiğin linkleri oku.akabinde bir psikiyatristle görüşmen fayda sağlayacak sana.sevdiğim bir entryin gözüme çarpmıştı. müsadenle o güzide entry in ile son vereyim yazıma.

(bkz: #46730177)

devamını okuyayım »