ornette

  • anka kuşu (866)
  • 613
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

ray allen

bu adama, karşısında ceketimin düğmelerini iliklercesine saygı duyarım. "ornette, paşam bir iskender ısmarlasan?" dese yanında künefe de getiririm, o derece. çünkü yeteneğin üzerine konan çalışmanın ürünüdür ray allen. kendi sözünün hizasında ilerlemiştir: "smaç yetenek işidir, üç sayı isabeti ise çalışma. bu yüzden her gün en az 400 şut atıyorum."

çaylak sezonundan beri kalitesi ortadadır. disiplinsiz tavırlardan bahsetmeye cüret etmek şöyle dursun, maç elektriklendiği anda "durun dostlar" diyerekten araya girer. ancak bu elektrik skor açısından affedici değildir, rakibin gözünün yaşına bakmaz. hatırlayan vardır eminim, charlotte* maçında deli gibi savunulmasına, üstüne üstlük ilk periyodda kolunu incitmesine rağmen 14 üçlük deneyip 10'unu (yüzdesi %71.4 oluyor, oha!) sokmuştur. bu denli iyi şutör olmasının yanında kendine has stilini izlemek bir keyiftir allen'ın. jet gibi çıkarır elinden topu, bir de üçlük için şuta kalktığında epey bir havalanır, o mesafeden smaca mı gidiyor yoksa? derken çoktan basketi yemişsinizdir.

unutmadan, michael redd'in espn'de söylediğine göre kendisini çalıştıran ve bugünkü redd olmasında en büyük pay sahibi olan kişiymis ray allen. kendi idmanından 50 dakika redd'e ayırıyor, özellikle durmadan, dribbling esnasında attığı şutları öğretiyormuş.

dikkatinizi çekmistir, redd çıkışa geçtigi sezona göre kendi şutunu çok daha kolay yaratıyor, daha iyi oynuyor ve zıplıyor. hadi, redd'i eğiten, ona emek harcayan ray allen'dı. peki ray'i kim bu hale getirdi? bu başarılı oyuncuyu kim yarattı?

yanıt son derece açık: sadece kendisi, inanılmaz oluşunun nedeni de burada zaten.

devamını okuyayım »