ornitorenk gagali memelidir

  • azimli
  • anadolu çocuğu (331)
  • 1328
  • 4
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

kylo ren

--- spoiler ---

şimdi bayanlar baylar. öncelikle belirteyim bu karakter filme gitme sebebimdi. rey mey faso fisoydu bana stormtrooper desen hiç merak etmedim.

birincisi o saber güzel. özel. başarılı. tekniklerden çok farklı bir olayı var ama öyle saber'ım olsun isterdim. finn'in omzunu yaraladığı yer güzeldi mesela.

ikincisi bu arkadaş vader özentisi ama vader değil. vader olamaz da. bazı noktalarda vader'ı geçebilme sinyalleri verdi. han solo'yu da öldürmesi sonuna kadar başarılıydı. o karakter güç için baba maba dinlemeyecekti zaten. ayrıca vader luke ilişkisi benzeri bir ilişki devam etmeliydi böyle yaptılar. piç miç öldürdü demek kolay ama hikaye akışı açısından kylo'nun yapma nedenlerinin bir kısmını verdiler -ileriki filmlerde bunun deli gibi işleneceğini düşünüyorum-.

üçüncüsü kabul ediyorum baya ergen atarı var ama öyle de olması lazım. düşününce han solo piç bir baba annesi de leia galaksiler arası prenses wtf. dayı desen kalan tek jedi o da jedilıktan başka bişi bilmiyo. leia dedi işte adamda ciddi bir baba eksiği var yanlış bilmiyorsam vader da öyleydi palpatine ona kol kanat gerdi. bir buradan vaderlığı yakalamışlar güç aşkı çıkarmışlar. bu noktada snook ne ayak onu pek çözemedim ama palpatine 2 diyebiliriz sanırım. bu çocuktan daha adam olmaz çünkü force kullanabilmesinden dolayı kullanılıyor. sith geleneğindeki usta çıraklık gibi değil bunlar birebir bağdan çok general asker durumu var. şimdi böyle bir ortamda bu çocuk gösteriş de yapar sinirlendi mi vurur kırar da. ayrıca içinde bir light side da var ki onu daha da dark side'a kendini kanıtlama ihtiyacına sürüklüyor. işte bu da han solo'yu öldürme nedenlerinden biri. vader da obi wan'ı biçti benzer şekilde. kylo aslında vader kapasitesine sahip ama elinden tutan yok garibin. bir tek geçmişinden çok emin olamıyorum oradana ne kadar dark çıkar ama o kısma daha değinirler işte.

dördüncüsü de şu. stormtrooperdan dayak yemesi doğal çünkü arada political correctnesstan tut bir dolu sebep var. en önemlisi de bu çocuun tam bir sith olmaması. bir ustası yok asker gibi eğitiliyor. asıl garip olan rey'in pata küte deli gibi saldırması. ham force rey'de daha fazla çünkü dengenin neresinde kaldığı çok bariz. kylo ren potansiyelinde bile değil ki adam kendi içinde git gelde. dark side'a gönül verse net böyle güçsüzlükler olmaz. ayrıca saber savaşında rey's gel seni eğiteyim diye bir çıkışması vardı ki burdan da aslında forceun içten değil eğitimle kullanılacağını düşünmek gibi bir gaflette olduğunu çıkarabiliriz.

gelelim adama driver noktasına. şimdi adamcıım öyle ahım şahım değil ama ses ve fizikten kurtaran bir bebek. bence kylo ren kafasını da çözmüştür. dark side için gerekirse çok daha psikopat oynayabilirdi ama temiz yüzlü kalmayı seçmiş. bence bu da kylo'nun neden maskenin altında saklandığına bir kanıt. ayrıca belki de annesi böyle çirkin evlat olmaz triplerine girsin diye böyle olmuş. adam aslında alışsanız çok çekici bi adam. 4 sezon girls izleyin bakın bakalım sevmiyo musunuz sonunda delisi oluyosunuz. bu castın altında hayırlı bir şeyler vardır diye düşünüyorum ben boşuna seçilmemiştir.

son olarak ben bu karakteri tuttum. en kötü iki adam driver görüp mutlu oluyom zaten.

--- spoiler ---

devamını okuyayım »
21.12.2015 01:30