os

  • 3318
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

sana dair

çok geç farkettiğim bir kumdan kaleler şaheseri. kavuşamayan aşkların soundtracki. duvardaki birlikte çekildiğiniz fotoğrafınıza bakarken aklınıza gelen şarkı. belki bu kadar geç farketmem kaderdir, kısmettir.

gerçeğimi bulduğumu düşünürüm, ama bu sahte* dünyada orta yolunu bulamadım. öyle çok şey var ki yaralayan insanı, en acısı ise bunların hepsinde o'nun da olması. her görüşümde, her aklıma geldiğinde bir yürek çarpıntısı.

öyle çok şey var ki bak sana dair:
şarkılar; seni özleten, seni anlatan, senin söylediğin, senin çaldığın, senin öğrettiğin, senin dinlediğin, senin gönderdiğin...
fotoğraflar; birlikte olduğumuz, benim çektiğim, senin çektiğin, çekemediklerimiz, aklımda donuk kalmış kareler.
yollar; bana geldiğin yollar, beraber gittiğimiz yollar, senin gittiğin yol.
sözler; verilen sözler, tutulamayan sözler, söyleyemediğim sözler,
ve her şeyi anlatan gözler.

yalan yanlış aşklar yaşadım, yanlış gemileri yaktım. ama hiç aldırmadım. iki damla su çaldık zamanın pençesinden ve gözlerimizin içi güldü. aldırmadık, içimizden geleni yaptık, ertelemedik artık, aldırmadık.

ve farkettik: mucize gerek bize, o kadar belli ki biz olamayacağımız. bile bile geldin, bile bile gönderdim seni. gidecek bir başka düş lazım bize öyle bir düş lazım ki işimizin değil zamanımızın olacağı...

öyle çok şey var ki bak sana dair, meğer çoktan biz olmuşuz düşümde.

"bu ne senden ilk kaçışım ne de ilk düşüşün yüreğime
ne bu serden son geçişim ne de son küsüşüm kaderime"

en garip olanı ise de bunu bile bile, ümitsizlik içinde yaşaya yaşaya içinde bir "umut" yeşerterek, o umutla konuşarak, o umutla gezerek, o umutla birlikte yaşamak. hiç birinde o'nun olmayışı bile umudunuzu kaybetmenize yol açmaz.

öyle çok şey var ki bak sana dair, ben dahil.

devamını okuyayım »
24.05.2007 14:38