otaylancelebi

  • 1302
  • 6
  • 2
  • 0
  • 4 gün önce

xiaomi mi 5

hepsiburada.com'dan 1450 ? satın aldığım amiral gemisi smartphone.

yaklaşık bir aydır kullanıyorum ve hiçbir şikayetim yok.

şimdi sizlere bu amiral gemisinin hoşuma giden yönlerini anlatayım:

1. telefonu kutusundan çıkardığım an masadaki 5 kişi birden "oofff çok güzel!" tepkisi aldığı için tasarımı 10 üzerinden 9 denebilir. arka panel camdan olusuyor. ve arka tarafın kenar bölgesi oval olduğu için ele müthiş bir tutum rahatlığı sunuyor. hatta şu an bu entryi mi5 ten giriyorum.

2. telefon kamerası beklediğimin üstünde çıktı. arka kamera gündüz çekimleri gayet güzel. ön kamerayı ise iphone 6s ile kıyasladık ve gerçekten xiaomi mi5 iphone 6s 'ten daha kaliteli bir performans sundu!

3. telefon hızından bahsetmek istiyorum. az önce de belirttiğim gibi bir aydır kullanıyorum ve nfs oyununu çok oynuyorum bu halde bir kere donma yaşamadım. ve de teması iphone gibi cok sade ve menü tuşu bulunmuyor. tüm uygulamalar ana ekranda yer aliyor.

4. oyun demişken, şarja da değinmek isterim. telefonu elinize hiç almazsanız abartısız söylüyorum 3,4 günü görebilir. hızlı şarj özelliği ise 1 saat 15 dakikada %100 dolum sunuyor.

5. ekran çözünürlüğü ise muh-te-şem!

6. son olarak parmak izi okuyucusuna değinmek istiyorum. benim izlenimlerime göre en hızlı parmak izi okuyucu bu telefonda. galiba 0.5 saniye hızında. ama uyku modunda bu hızda. telefon uykudayken ana ekran tuşuna basıp elinizi hızla çekerseniz telefon hazır vaziyettedir. yani iphone 6s ile kıyasladık, ayni hizdalar.
uyku modunda değilken ise gözle görülür bekleme yaşamıyorsunuz. yani parmak izi okuyucu çoğu telefondan çok çok çok üstün. ve de uyku modundayken ekrana çift tıkladığınızda uyanıyor.

hepsi burada com'dan satın aldığım için aklınıza garantisi var mı sorusu gelebilir. delta servis 2 yıl garantisini sağlıyor. garantisiz değil yani.

devamını okuyayım »