oto mobil

  • çetrefilli (393)
  • 554
  • 8
  • 3
  • 2
  • dün

selçuk inan

rüştünü ispatlamaya devam etmiştir. selçuk' u iki sezondur çok fazla eleştiriyordum, benim gibi acımasızca eleştiren binlerce kişi olduğuna da eminim. bu tabi beklentilerin çok yüksek olmasıyla da alakalı bir durum... ancak bu gün herkese tekrar cevap verdi mi, evet verdi. sezar' ın hakkını teslim etmek gerekir.

selçuk inan letonya' da kimsenin atamadığı golü ceza sahasının hemen önünden soğukkanlı net bir plase vuruşla 77' de atıyor ve 1-0 öne geçiyoruz. (sonra gidip son dakikada gol yiyerek berabere kalıyoruz ayrı konu)

selçuk inan çek cumhuriyeti maçında, ortada giden; yüksek tempolu ve yüksek çekişmeli bir maçta bizim ekran karşısında ayaklarımızın titrediği anlarda (nitekim sahadaki tüm diğer futbolcuların da öyle) kazanılan penaltıyı buz gibi bir vuruşla kaleciyi ters köşeye yatırarak ağlara gönderiyor ve 1-0 öne geçiyoruz.

bu gece izlanda karşısındaydık, bulduğumuz pozisyon sayısı epey fazla ancak sürekli kaçırmışız (ve maç öyle bir gelişmiş ki playoff ları garantilemişiz ama yine de takım kazanmak zorunda çünkü kazanırsa direk euro 2016' dayız) dakika 89. herkeste ayaklar titriyor, disiplin takımı değilizdir zaten biz; taktik disiplin filan kalmamış herkes ciğerinde ne varsa koşuyor, yıpranmış. dakika 89 ... 1-0 öne geçiyoruz.

böyle bir anda üstündeki baskıyı düşünemiyorum. bunun altından kalkmak saygıyı gerektirir. büyük bir futbolcu olduğunu kanıtladı. yeri geldiğinde eleştiri, yeri geldiğinde de övgü. büyük bir iş başarmıştır.

devamını okuyayım »
14.10.2015 01:47