ourgodgivenrighttobeararms

  • 1134
  • 4
  • 2
  • 0
  • geçen hafta

25 haziran 2018 muharrem ince basın toplantısı

evet arkadaşlar olayın başından beri her şeye yerinden şahit oldum. 26 yaşımda ilk defa sandığa gitmiş ve vatan partisi'ne oy vermiş bir dış göz olarak chp seçmeni ve kadroları ile ilgili analizimi paylaşayım müsaadenizle:

chp seçmeni romantik, saf, duygusal ve elitist.

romantik çünkü romantik prens selocan'ın demogojisine kanıp 1 oy ince'ye1 oy hdp'ye diyor ve hdp ile yakınlaşıyor. bu da ulusalcı, milliyetçi tabandan şak diye oy kaybettirdi. kaldı ki hdp seçmeninden oy falan geldiği de yok ince boş yapıyor. güneydoğu oy dağılımını açın bakın. aynı zamanda akşenerle de ittifak oldukları için bu hdp aşkları akşeneri resmen bitirdi. bi de çıkmış "akşener %12 alır zannediyordum" diyor.

saflar çünkü saadet partisiyle ittifakın gerçekten kendilerine oy getireceğini sandılar. ulan saadetin tabanı size oy verir mi be. saadet kendi alacağı %2.5'u da chp ile ittifak yaptığı için erdoğan'a kaptırdı. saadet ile ittfak yapılmasa o oylar saadet partisine giderdi ve erdoğan %50'nin altında muhtemelen kalırdı. ben saadet seçmeni ikinci turda chp'yi satar gider erdoğan'a verir diyordum ilk turdan sattı.

duygusallar çünkü facebook'ta kendi kendilerine videolar paylaşıp gelin güvey oluyorlar, burada panayır kuruyorlar ama realiteden uzak oldukları için sonuçlar gelince ambale oluyorlar. ayrıca teşkilatlanması hemen etkileniyor. akp li sandık müşahitleri daha oy sayılırken biyerleri arayıp yanlarında sesli sesli "%60 mıymılız çoh eyi!" diye manipülasyon yapıyor, anadolu ajansı jet hızıyla %61 gösteriyor ve hemen morali bozuluyor bunların. hemen millete hakaret, ince'ye küsme, üzülme la n'oluyor? öğrenilmiş çaresizlik ile daha fazla kaybediyorsun. akp müşahiti sandık başkanı ile nerdeyse french kiss yapacak sen uyuşuk uyuşuk kös kös oturmuş yaprak dökümü seyreder gibi seyrediyorsun.

elitistler çünkü birilerini devamlı aşağılıyorlar. daha demin vatan partisi'ne oy verdiğimi söylediğimde beni bile aşağılıyorlar. demin mesaj atıyor buradan bir yazar "izmir'e gelme" diye. 2 üniversite okumuş adamım ama eğer chp'ye oy vermezsem çomarım ve izmir'e gelmemeliyim bunların gözünde. izmir'in üniversitesinde öğrenim görüyorum ben. gülüyor, alay ediyor benle. madımak kundakçılarına sırf kendileriyle ittifak yapıyor diye aydın muamelesi çekiyorlar ama kendisine oy atmayan tüm kesimleri çomar olarak nitelendiriyorlar.

devamını okuyayım »
25.06.2018 13:06