oyle birsey yok

  • 251
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 yıl önce

söyleyecek çok şeyi olduğu halde konuşmayan insan

bir kış gecesiydi. kışın o dayanılmaz soğuğuna rağmen kişisel tercihimi vapurda her zamanki gibi güverteye çıkmaktan yana kullanmıştım, zira ben bir nikotin bağımlısıyım. vapur yanaşırken iskeleye, hiç gitmek istemediğim iş yemeğinden, artık geçmiş olduğu halde kıçımdaki basuru öne sürerek kaytardığımı düşünerek huzurla doldum. ardından işteki yarrak kafa erol'un, beni ilk basur iznimi alırken duyup, bunu tüm iş ortamına yaydığını hınçla hatırladım. ipnetor. onun hesabını ben sana soracağım. o kadar utanca alışınca insan yüzsüzleşiyor, oh olsun ne de güzel kaytardım. oh.

güvertedeyken burnumun deliğinin girişinde donan sümüğüm, ufak bir çıtırtıyla merdivenlere düştüğünde, apartmanın ne kadar da sessiz olduğunun ayırdına vardım. sekizinci kattaki evimin kapısına, yirmili yaşlarımın başlarında olmama rağmen isyan eden akciğerlerim yüzünden, nefes nefese vardım yine. durdum, nefeslendim, içeride beni sıcacık kollarıyla bekleyen sevgilimi düşündüm, çüküm kalktı, içeri girmeden ısındım. yine de bu tatlı hisler, sekiz katlı apartmanı asansörsüz yapan ipne müteahhite sövmeme engel olamadı. anahtarları nereye koymuştum lan yine? bi kez de elimin altına geliver aramadan be, allahsız..

içeri girdiğimde burnuma o hiç sevmediğim muzlu mum kokusu çarptı yine. o seviyor. ben seviyormuş gibi yapıyorum. yatak odasının camından, genelde sevişirken yaktığımız, bana testere serisini hatırlatan kırmızı abajürün ışığı geliyor. o seviyor. ben seviyormuş gibi yapıyorum. mutfağa geçtim. elimdeki, içinde gelirken o sivilceli oğlanın köşe başındaki büfesinden aldığım çavdar ekmeği olan poşeti tezgahın üstüne koydum. çavdar ekmeğini o seviyor. ben seviyormuş gibi yapıyorum. uyuyor galiba, bir an önce sıcacık göğsüne sokulsam.. banyoya girip dişlerimi fırçaladım, diadan 15 lira 70 kuruşa aldığım parfümü sıktım. yatak odasının kapısını araladım usulca.. giremedim.. ipnetor yatağımda sevgilimle.. nasıl.. "ulan bari eve girerken çıkardığım seslerden geldiğimi anlayıp dolaba filan saklansaydın, hayvan." diye geçirdim aklımdan. artık sevgilim olmayan insan gözlerini araladı. beni gördü. öteki ayı hala uyuyor. artık sevgilim olmayan insan kalktı, "söyleyecektim.." dedi. gülümsedim. çıktım. karizmatik olduğumu düşünüyordum.

devamını okuyayım »
11.01.2009 20:31