painellarain

  • 472
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

kayıp köpek pita

biricik köpeğimiz pita kayıp. 4. güne girdiğimiz şu vakitlerde artık başlık açmanın zamanı geldiğini düşündüm.

(bir veterinere ya da yasemin atamana yavrumuzu teslim edecek kişiye 4500 tl ödül vereceğiz)

2 sene önce barınakta perişan bir halde bulunduktan sonra yasemin ataman tarafından sahiplenildi ve diğer 2 köpek kardeşiyle aşırı sevgiyle büyütüldü kızım. ve ne yazık ki 5 eylül 2018'de levent kanyonun orda tasması kopunca önce oyun sanıp koşmaya başladı daha sonra arabalardan korkunca ne yapacağını bilemeyip hızlandı ve arkasından 2 kilometre koşan insanlar bile onu yakalayamadı, gözden kayboldu.

birileri mutlaka yazıyor ve yazacaktır -çocuklar kayboluyor neden bu kadar ilgi, insanlar ölüyor neden bu kadar paylaşım, gereksiz duyar kasıyorsunuz vb.- standart sosyal medya davranışı olarak kabul edeceğiz. bizim pitayla olan ilişkimizi, onu ne kadar sevdiğimizi, her sabah uyandığında yanına koşuşunun şuan yarattığı boşluğu, onun şuan sokaklarda aç mı? üşüyor mu? korkuyor mu? sorularının bizde yarattığı anlatılamaz acıyı, onu gerçekten evin bir bireyi, ailemiz gibi gördüğümüzü, her yüzüne baktığımızda yaşadığımız mutluluğu şuan kaybetmiş olmanın acısını ve bunu tekrar yaşayabilecek miyiz? tekrar onu görebilecek miyiz? sorularının delirten hissini, bunu yaşamayan ya da empati kuramayan kimse anlayamayacak. 4 gündür belki binlerce aramanın herbirinde umutlanmamıza rağmen, aralarda gelen sapık, ses dinleyen, gizli numara, çocuk, pita öldü diye dalga geçen insanlar tarafından umutlarımızın paramparça edilmesini hiçkimse anlayamaz.

şu zamana kadar belki yüzbin kişi paylaştı belki daha da fazla. sokaklara çıkıp aradı herkes, ilan dağıttı, hiç tanımadığımız insanlar ağlayarak arayıp iyi dileklerini iletti, umutlarımızı kaybetmememiz için ellerinden geleni yaptılar ve sanki kendi canlarından can gitmiş gibi her sabah uyanıp "pita bulundu mu?" diye bizi aradılar. bizi de şaşırtan bu ilgi ve sevgi insanların yasemin'in acısını kendi acılarıymış gibi paylaşmalarını onun pitaya olan sevgisine inançlarından ve umutlarından dolayı olduğuna inandık.

ben bu kadar sevginin, ilginin ve aynı anda bin kişinin bu kadar istediği bir şeyin boşa çıkacağına inanmak istemiyorum. onu bir daha göremeyeceğime inanmak istemiyorum.

asıl annesi olan yasemin ataman gibi hayatı boyunca hayvanlara sahip çıkmış, hayatı boyunca yardımlarda bulunmuş, barınaklara gitmiş, bir sürü kedi ve köpek sahiplendirmiş (kendisinin de 2 barınak bir sokaktan bulunmuş köpeği var, biri pita diğeri pasta ve 3 bacaklı kızı pie) bir insanın böyle bir şeyi yaşamayı hakettiğine inanmak istemiyorum.

ben ve sahibi yasemin ataman ve bizi anlayan empati kurabilen onbinlerce insan elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.

4. gün için dileklerimiz; belki hiç instagram hesabı olmayan ve fazla internet kullanmayan kişiler için ilan dağıtıldı dün gece sabaha dek ve bir kaç gündür dağıtılanlar... belki birisi pitayı gördü ve sokaklarda kalmasın diye yanına aldı, kayıp olduğu hakkında belki de bir fikirleri yok onlara ulaşmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz, ekşisözlük okurlarından ve yazarlarından tek dileğimiz bunu olabildiğince yaymaları.

ve bizler pitayı kim bulursa bir veterinere ya da bize bıraktığında para ödülü vermeye karar vermiştik bunu bugün 2500 tl olarak belirledik.

edit: bir hayırsever arkadaşımız tarafından 1000 lira daha koyuldu üzerine. 3500 lira veriyoruz bize ya da bir veterinere pitayı teslim edene.
edit2: 4500 tl oldu..

ve yasemin ataman'ın da eğer pita sağ salim bulunursa 5 kız çocuğunun eğitim masraflarını karşılama adağı var. (lütfen cinsiyetçi yaklaşmayalım kendisinin hikayesine bir bakalım ondan sonra yorumlayalım)

yasemin bütün telefonları cevaplıyor, lütfen gerçekten gördüyseniz ya da gördüğünüzü düşünüyorsanız fotoğraf çekmeye çalışın, yanınıza geliyorsa bir şekilde tutun, gelmiyorsa mama ile kandırabilirsiniz muhtemelen günlerdir açtır, daha sonra yasemin'i arayın. biz hemen geleceğiz. yeterki belirli bir yerde, pita olduğuna biraz inanabileceğimiz bir köpek bulunsun.

yanımdan geçti, 2 saat önce gördüm, dün görmüştüm aslında falan gibi aramalarda geliyor iyi niyetinize gerçekten inanmakla birlikte bu bilgiyle hiçbir şey yapamadığımız için boşuna da umutlanıyoruz. eğer bu tür aramalar tek bir lokasyondan gelirse arama alanını daraltabiliriz. ve bu en azından bize başına bir şey gelmediğine dair bir umut verir.

şimdiden arayan herkese çok teşekkür ediyorum.

instagram.com/yaseminimi - instagram hesabından istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.

ayrıntılı bütün bilgiler

adak ve para ödülü için

showtv anahaber linki

devamını okuyayım »
08.09.2018 09:51