pandasal

  • 1196
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

iş değiştirmek

dün son işyerimdeki son iş günümü doldurarak, bir sürü başvuru yaparak uygulamaya çalıştığım eylem. evin sabah halini yedi yıldır sadece haftasonları gördükten sonra hafta içi görünce bir garip olarak başladı gün ama kararlıyım iyi bir yer illa ki çıkacaktır.

görüşülen iş yerleri, geri dönmelerini bekleme, her geçen saniye biten birikim ve para, geçim derdi endişesi ve bir sürü şey. önemli olan umudu yitirmemek, umut olmadıktan sonra hayatın pek de bir anlamı yok sonuçta.

belki çoğunluk için zor değil iş değiştirmek, hatta yaptığım meslekte* çoğu insan sık sık değiştiriyor işini ama benim gibi berberine bile sadık bir insan ve düzenli gelir üzerine dayalı hayatı olan insanlar için zor. en kötüsü de olabilir, en iyisi de fakat bekleme süreci resmen bir hayat sınavı, insanın kendisini sınaması için gerekli bir süreç.

not: gelişmeler geldikçe güncellenecektir.

edit: (gelişme)

nereden baksanız 3 ay evde yatıp elimde ne kadar para varsa yedikten sonra bir arkadaşımın önerisi sayesinde umduğumdan daha iyi bir işe girebildim. bu süreç içerisinde sadece yatmadım nereden baksanız 10'dan fazla firma ile görüştüm, olumlu olumsuz olarak değerlendim/değerlendirildim... çok sıkıntı yaşayıp çok fazla stress yaptım ama işe girebildim.

diyeceğim o ki zengin olun çalışmayın yatın evde amk, çok güzel yatmak hazır para yemek...

devamını okuyayım »
23.12.2014 10:03