panpatube

  • 1090
  • 66
  • 14
  • 3
  • bugün

yazarların küçük ama etkili tasarruf yöntemleri

iş yerinde dışarıdan su satın almak yerine şirketteki damacanadan boş pedi doldurmak ve bu pedi leş gibi oluncaya kadar kullandıktan sonra yeni bir pet şişe su satın almak. yıl bazında tasarruf en az 300 lira.

nezle, grip olup da çalışmak zorunda kalındığında şirketin tuvalet kağıdı rulosunu masaya alıp selpak satın almaktan kurtulmak.* yıl bazında tasarruf en az 25 lira.

eve internet bağlatmak yerine filmleri iş yerinde torrent'den indirip flash belleğe atıp evde izlemek. yıl bazında tasarruf en az 750 lira.

öğle yemeğinden artan ekmeği naylon poşette saklayıp sabah kahvaltısında poğaça parasından da yırtmak. ayrıca iş yerinde kahvaltı qeyfi.* yıllık tasarruf en az 300 lira.

herhangi bir kıyafeti haftada en az iki kere giymek. hatta çorapları da iki gün üst üste kullanmak. çamaşır makinesinin iki kez yerine bir kez çalışması yıllık en az 400 lira tasarruf etmenizi sağlar. ve bunun gibi, uzar gider.

ezcümle; böylece yaşayıp ölüp gitmenin dayanılmaz hafifliği ise paha biçilemez.* pis fakir işçi varoşlardan bildirdi.

dipnot: tasarruf edebilecek kadar geliriniz varsa tebrikler! açlık değil yoksulluk sınırında yaşıyorsunuz muhtemelen. yoksulluk sınırında yaşamamış olsaydınız "küçük ama etkili" tasarruf yöntemlerine ihtiyacınız olmazdı zira.*

dipçe 2: bu entry yüksek dozda ironi içerir. yazılanların hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir.*

devamını okuyayım »
25.02.2019 23:14