paradoksi75

  • 56
  • 0
  • 0
  • 0
  • 8 yıl önce

emre belözoğlu

ankara keçisinden hallice bir günah keçisidir. kurtuluş savaşında futbolcuları cephede ölmüş bir kulübe, ingiliz işgalci kuvvetlerin takımlarını hapse atılma pahasına yenmiş çocukları olan bir kulübe, bir türk kulübüne papazın çayırından gelenler diye seslenebilecek kadar cahil kişilerin, ırkçı bir katilin taktığı beyaz bereyi bütün trübüncenek takabilen bir topluluğun, sözde ve samimiyetsizce, ırkçılık karşıtlığı adı altında saldıracakları yeni bir mağlubiyeti örtme kılıfı olmuştur emre belözoğlu.
emre düpedüz cahillik etmiştir. bir sporcuya, hatta bir insana yakışmayan bir tepki vermiştir. ortalama bir türk gencine göre: anasına küfür eden, önüne geleni tekmeleyen bir futbolcuya ırkçı kötü sözle karşılık vermiştir. savunulacak bir tarafı da yoktur. ama meselenin çıkışı ve amacı bu futbolcunun yaptığı çirkin hareketi kınamak değildir. amaç suyu bulandırmaktır bu çok açık.
özetle ; kadıköy, şu anda papazın çayırı değil osmanlı'nın trabzon'dan önce topraklarına kattığı, kurtuluş savaşının da yürütüldüğü merkezlerden, türk topraklarından biridir.
fenerbahçe bir türk takımıdır. trabzon da bir türk takımıdır. emre sorunlu bir futbolcudur. zokora her beyaz kadar insandır. futbol ise bir spordur.
ha unutmadan spor kardeşliktir.

devamını okuyayım »