paranormal paranoyak

  • mülayim ama sempatik (541)
  • 505
  • 25
  • 7
  • 2
  • bugün

#pınarürünleriboykot

bugün markete uğradım. her zaman aldığım gibi pınar değil başka marka bir süt aldım. kasiyere de "pınar marka ürün satışlarında azalma var mı" diye sordum. "evet, biraz düşüş var. öyle bir söylenti duydum ama çok sürmez abla yeaa. bizim insanımızı bilirsin. iki gün sonra unutur" dedi. tek siz de kalsanız, unutmayın bunları.

dün sabah fırından poğaça alıyorum. televizyon açık. önce chp'yle ilgili bir haber, ardından da tunceli yada elazığ'dan bir şehit haberi vardı. çalışanlardan biri "yine şehit var" dedi. fırının sahibi de "bu chp olduğu sürece şehit haberleri hep gelir" dedi. bak adam 15 senedir iktidarda olan hükümeti değil, chp'yi suçluyor. bu adamdan bir daha alışveriş yapmayacağım mesela.

bir diğeri her gün sigara ıvır zıvır aldığım bir bakkal. şu dolar çıktığı dönem muhabbet ederken "bana ne dolardan egonomi çog eyi" tarzı şeyler söyledi. artık çok ihtiyacım olmadığı sürece uğramıyorum. ben sadece o bakkaldan aylık aşağı yukarı 300 liralık alışveriş yapıyordum. geçen bir şeyler almaya gittim. "abla sen artık hiç uğramıyorsun" gibi şeyler dedi. ben de yine "sen ekonomi iyi diyorsun ya, demek ki kazancın iyi. komşuların için ekonomi hiç iyi değil. ben de onları desteklemek için onlardan alışveriş yapıyorum artık" dedim. hiçbir şey diyemedi.

referandumda hayır diyen akp'liler var ya güzel kardeşim. geçenlerde biriyle konuşurken laf arasında "ben zaten akp'liyim. diğer insanlar düşünsün ne olacağını" dedi. alttan alta tehdit ediyor. haspam zannediyor ki başkalarının canı yanarken kendilerine hiçbir şey olmayacak. bu tip insanların hayır'ı firavunun secdesine benzer. gerçekçi değildir. emin olun firavun o an ölmeseydi yine taraf değiştirirdi. unutmayın bunları tamam mı?

birşeyler değiştirmek için artık protesto yürüyüşleri, eline silah almalar pek de işe yaramıyor. eylemler işe yarasaydı 1980 iran devrimi sonrası yapılan protestolar işe yarardı. silahlanma işe yarasaydı suriyedeki muhalifler çoktan esad'ı devirmişlerdi. ilk başta dera'a birkaç çocuğun duvarlara halk düzenin yıkılmasını istiyor yazmasıyla başladı bütün hareket. bak 10-11 yaşlarındaki çocuklarla sadece... sonrasında olaylar büyüyünce muhalif denilen kesime özgür suriye ordusu, el nusra, ırak ve şam islam devleti ve kürtler katılmıştır. kimin kiminle savaştığı belli değil yeminle. esad "ben tek siz hepiniz" diyor sanırım. hareket nasıl başladı, neye dönüştü farkında mısınız? bu tip hareketlerde nasılsa "muhalif" diye desteklersen sonu böyle oluyor. baştan desteklemeyecektin, bastıracaktın bu grupların hepsini. yada mısır devrimi'nde başta halkın yanında gözüken müslüman kardeşler'in sonra nasıl taraf değiştirdiğini gördük.

bu saydıklarım şimdiye kadar çok da etkili olmamış işin özü. belki bu tip boykotlar daha etkili olur, bilemiyorum. cemaatin yıllar yılı yaptığı şey tam da buydu. her alanda kendi adamından alışveriş yapmak, her yere kendi adamını işe almak... aç kalan ileride kendi sahibine saldırır. üstünüze düşeni yaptıktan sonra evinizde oturup izleyin sadece. ne için söylüyorum bunları? unutmayın diye söylüyorum. ileride kimlerle saf tutacağınızı iyice görün diye söylüyorum. bu insanların değerlerimizi nasıl unutturmaya çalıştığını, kendi kafalarınca yeni bir ülke kimliği yaratmaya çalıştığını, yeni yeni milli bayramlar oluşturmaya çalıştığını unutmayın diye söylüyorum. ileride halkın kardeşliği, halk el ele vs deyip son anda secdeye varan firavunlarla aynı safta yer alırsanız işler suriye'ye döner diye söylüyorum. boykottan konu nerelere geldi yine. boykota devam!

devamını okuyayım »
22.04.2017 20:42