parmakizi

  • azimli
  • mülayim ama sempatik (539)
  • 1329
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

dayıların biraz arıza tipler olması

arızalar mı bilemem ama çok kafa adamlar olduğu kesin.

bende bir dayı var tam 130 metre ! teşbihte hata olmaz, epey bir uzundur. zaten bizim sülalenin genlerine tüküreyim erkekler boyla posla destan yazarken kadınlar yerdeki yemişleri topluyor. neyse efendim dayıma dönelim. şimdilerde epey zayıflamış olsa da artık ben küçükken çok mu mikro organizmaydım yoksa o mu heybetliydi bilemiyorum pehlivan gibi adamdı. kendisi iett 'den emeklidir. hangi hatlarda çalışıyordu bilmiyorum ama uzun yıllar kimi yolcuların sevgilisi, kimi yolcuların kabusu olmuştur. pasosuz binmeye çalışan öğrencileri önce iyice bir korkutup ( tarih hocalarından çekmemişlerdir dayımdan çektikleri kadar ) sonra "bir daha olmasın" diyerek otobüse alırdı. yaşlılara yer vermeyen gençleri oturduğu yerden iyi bir haşlardı. ama benim dayımın dili öyle serzenişlere gark olmuş bir istanbul beyfendisinin dili değildir. benim dayım birini diline dolarsa genelde etraftakiler kahkaha krizlerine girerler. yani onun diline düşeceğinize otobüse binmeyin daha iyidir.

yıllarca meslek gereği sinek kaydı traşa maruz bırakıldığı için izinlerde ve tabii ki emekliliğinde sakala doymuştur. doğu kökenli olduğumuzdan zaten bir gün önce yanağında kayak yapan sinek ertesi gün balta girmemiş bir ormanda kaybolabiliyordu. biz de böyle zamanlarda ne zaman denk gelsek sağolsun uyuzluk eder, pis pis öperdi bizi.

- dayı sakalların batıyor yaaa !
+ batıyor di mi yaa, gel bir daha öpüşelim.
- annee !! ya bi git !
zorla yanağı yana sürtmeler, durup durmadık yerde gelip saç çekmeler. "naber kız?" deyip habersizce eve girmeler ( dayımın evi ile bizim evimizin arasında tam 98 km var sözlük ), canı sıkılıp arabaya atlamalar, şehir dışına çıkmalar. valla yengem de bu adam sayesinde epey eğleniyor.

ayrıca ne kadar fırlama olduğunu şuradan anlayın. ben başka bir isim verdiğim halde kendisi nikah şahidim olmuştur. dayımı nikah masasında karşımda göz kırparken gördüğüm vakit nasıl dumura uğradığımı bilemezsiniz. o hikayeyi de başka bir zaman anlatırım.

devamını okuyayım »
24.06.2013 15:33