pascal nouma

  • 216
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

abdullah avcı

bu futbol kasabı teknik direktör öyle kıvırmalara giriyor ki, inanması mümkün değil. bu adam bu sezon oynanan ve ligin ilk yarısında fenerbahçe'yi kadıköy'de 3-2 yendiği maçın ardından gevrek gevrek konuşurken şu cümleyi kurdu. "biz, oyunu arkadan kurmaya çalışıyoruz; kaleden oyunu başlatan bir takımız. seyirci oyunu yavaşlattığımız gerekçesiyle ıslıklıyor ve baskı yapıyor. "

bu cümleyi kurarken kazanmanın da verdiği gereksiz özgüvenle, kadıköy'de fenerbahçe'ye kaleciden başlayıp pasla çıkıyoruz dedi yani. şimdi yine aynısını yapmaya çalıştı. geçen hafta konya da önde bastı takımına, far görmüş tavşana döndüler. çıkamadılar. ama beyfendideki özgüven tavanda. uzun vurun demek yok. çünkü o bu takımı ince ince senelerce işledi ve takımına defanstan pasla çıkabilecek ki rakip kim olursa olsun ve içeride dışarıda, kurguyu öğretti. eğer bugün feneri yenebilse, bunu yapabilmiş olacaktı.

ama olmadı. geçen hafta konya, bu hafta fener sana önde bastı ve sen oyun planına sadık kalmak uğruna, çıkıp bunları diyebilmek uğruna takımını sattın. oyununu değiştirmedin. küsküyü de yedin. bugün yediğin 2. golde isla 60 metreden deparla gelirken, guillano onun koşusunu görüp eli belinde isla'nın gelişini beklerken ve geldiğini gördükten sonra bomboş pozisyonda önüne yuvarlarken sen kenarda maçı izliyordun. kompakt oyunun arda turan'ın içinde şu anda. git çıkar ordan. bu gün tek olumlu yaptığın şey, farkın açılmaması için son dakikalarda oyuncularını yerlerde yatırmamak oldu. bu yönünü takdir ettim. ama bunu, önde olduğun maçlarda da dene.

sen fenerbahçe için "oynatmamaya gelmişler" dedin ya biz senin ne demek istediğini anladık. çaresizliğini gördük. sabah hazırladığın ezber cümlelerini kuramadığın için ne hale düştüğünü gördük. daha da beter ol futbol katili. sivas, eskişehir, manisa da zamanında bu ligi 2. bitirdiler. sen de aynı hallere düşeceksin. daha da beter ol. esen kalma.

devamını okuyayım »
11.02.2018 23:59