paybic

  • 119
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

ekşi itiraf

bugün itibariyle bana sevgisi karşılıksız olan son kişinin de sevgisini kaybettiğimi anladım. bir tane kız yeğenim var, o doğduğunda nasıl heyecanlandığımı iyi hatırlıyorum. annesine uyumluluk iğnesi gerekiyordu, bulamamışlardı memlekette. istanbulun altını üstüne getirmiştim gece yarısı. o koşturmacam sırasında nasıl heyecanlıydım şimdi hatırlayınca üzülüyorum kendime. yıllar geçti, ben çevremdeki herkese kapalı bir adam oldum, ilgisiz, selamsız. ama yeğenim arada arayıp bir sürü şey anlatıyordu bana. son dört beş aydır pek aramaz oldu. en son bayramda neden köye gelmeyeceğimi sormak için aramış. işim var dedim kabul etmedi. şimdi onun babası olan abimden değil ama diğer, büyük abimden bir mesaj geldi. yeğenim dün okula başlamış. galiba whatsup veya başka bir şeyle de abime okul kıyafetli fotoğrafını göndermiş okulun bahçesinden. büyük abim de ekranın fotoğrafını çekip bana gönderdi. 'bak yeğenime, nasıl gülüyor. sen bile okula başladığın gün ağlamıştın' yazmış.
ona değil de fotoğrafın altında yazan tek cümleye takıldım kaldım. hala daha açıp açıp bakıyorum. 'amca, bak okula başladım'
bana gelmedi o mesaj, o fotoğraf. biliyorum ki gönderilmesini istemedi. ah be yeğenim, sen nasıl ağlattın beni şimdi. nasıl.

devamını okuyayım »
30.09.2015 12:36