pbkc

  • 2881
  • 28
  • 2
  • 0
  • dün

evlenince kirada oturmak istemeyen kız

bahaneleri hep benzerdir:

-ev sahipleri çok kötü huzur vermiyorlar :(

aile evinde kiracılık görmedim. öğrencilik+evlilik süresince 10 yıldır kiracıyım. daha bir kere bile kapıya dayanan, şunu şöyle yapma deme hakkı olduğunu sanan ev sahibi ile karşılaşmadım. hepsi de sınırlarını bilen aklı başında insanlardı.

bir yeri kırıp dökersen gider yaptırırsın. kirlenirse boyatırsın. dar geliyorsa genişine geçersin. beğenmiyorsan değiştirirsin. aynı kendi evin olduğunda olduğu gibi. e bi zahmet duvar kırmana da karışsın ev sahibi, her istediğimi yapmalıyım şımarıklığına lüzum yok.

hayır sanki kiracılar 7/24 evlerinde huzursuz yaşıyorlarmış gibi davranıp saçmsapan önyargılar geliştiriyorsunuz.
bir evin o ayki parasını ödediysem o ev benimdir. asla 'elalemin evinde sürünüyoruz :(' gözüyle bakmadım. ev sahibi olmayı da hayattaki amaçlar içinde ilk ona bile sokmam. olursa olur olmazsa aç değilim açıkta değilim, kaç sene yaşayacağım bile belli değil. benden sonrakilere mal mülk bırakma endişem de yok. daha ne?

ayrıca ileride büyük paralar kazanmaya başlarsam da gider yatırım yaparım, eğitime, gezip görmeye, sağlığa, yaşam kalitesini artırmaya harcarım. eve yazlığa lüks arabalara gömmem parayı. her şey her şeyiyle benim bana ait olmak zorunda değil. hayattan keyif almaya bakmak lazım.

devamını okuyayım »
04.07.2015 08:38