peergynt

  • 167
  • 7
  • 2
  • 1
  • bugün

my mad fat diary

kısa ve güzel bir 3. sezonla maalesef ekranlara veda etmiş dizi. dizi, lise yıllarını 90'ların sonunda yaşamış nesil için müzikleri bakımından çok daha derinden etki etmiştir eminim. hele ki zamanında karışık kasetlere çok kafa yorup zaman harcadıysanız... özellikle müziğe azından ucundan ilgili biriyseniz bu diziyi, o dönemlerdeki cayır cayır gitarlı müzikleri hatırlamak için muhteşem bir sebep haline getirebilirsiniz.

rae'in bencilliklerinden sürekli bahsedenlerin ve finn&rae ilişkisini olmaz gördüklerini yazıp duranların yaşlarını bilmiyorum ama belli bir yaşa geldiklerinde izlemiş olsalardı sebep sonuç bağlantısını kurup, hayatta her şeyin mümkün olabileceğine kanaat getireceklerine inanıyorum zira dizi hayata gerçekçi bir hikaye ile lise çağlarındaki bir kızın romantik gözlükleriyle bakıyor ve bunu çok iyi başarıyor.

bölümleri tek başıma tekrar izler miyim pek zannetmiyorum ama sevgilime baskı yapıyorum diziyi izlemesi için. böylece o izlerken ben de arada kurguyu ve hikayeyi takip etmeden müzikleri ve sevdiğim sekansları tekrar izleme şansı yakalarım diye umuyorum *

edit: tekrar izlemeye başladım bir yandan da izlerken çalan şarkılar arasından seçtiklerim ile spotify listesi hazırlıyorum. dizi hatirladigimdan bile daha güzelmis bu arada.

devamını okuyayım »
27.11.2015 01:25