peh peh peh peh peh peh peeeh

  • 592
  • 3
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

bahçelievler anadolu lisesi

4 sene okuduğum ve iyi arkadaşlar edindiğim lisem.

halı sahası ve spor salonu ve geniş bahçesiyle diğer okullardan ayrılır. bahçesi genel olarak asfalt olsa da yan tarafında küçük bir ağaçlık alanı da mevcut. dini bütün bir insansanız cami de var yanıbaşında. müdürden izin alarak cuma'ya gidebiliyorsunuz. fiziksel özellikleri genel olarak böyle.

ilginç öğretmenleri vardır bu okulun. derste tahtaya kafa atanından, çöpe tükürenine kadar ne ararsanız vardır(tsubasa'lar, izzet'ler ve daha niceleri). bu öğretmenlerle dalga geçilir bol bol. bu değişik öğretmenlerin yanı sıra gayet iyi ders işleyen öğretmenler de var tabii ki. murat tekeci, nihal şen, erdal sağır, gökhan filiz boz'a selamlar :)

dil konusuna da değinelim. ingilizce bölümü hakkında bilgi sahibi değilim ama almanca bölümüne gireceklere dil konusunda pek ümitlenmemesini söyleyebilirim. 4 yılda pek bir şey öğrenemiyor öğrenciler genel olarak. onun için de ayrıca çaba göstermeniz gerek. almanya'dan gelen türk öğrencilerle iyi ilişkiler kurup onlarla almanca pratik yaparsanız daha kolay öğrenebilirsiniz almancayı.

derslerde gırgır şamata çok olur. haftada da en az 2-3 dersiniz boş olunca haliyle dersleri okulda pek öğrenemezsiniz. özel olarak çalışmanız gerekiyor. bana kalırsa bu her okulda böyledir. zira çalışmayan(bkz: tembel) biri olarak dershanedeki düz liseli arkadaşlarımdan altta kaldığım çok olmuştur. anadolu lisesi kazandım diye çalışmazsanız çalışan adam geçer sizi haliyle.

bana kalırsa lisede hangi okula giderseniz gidin çalışmadan başarı gelmiyor. bu yüzden de okulun yerine, güzelliğine, okulda yapabileceğiniz aktivitelere bakın tercih yaparken. bari o dört yılı okurken keyif alın.

devamını okuyayım »