pembe bonadak

  • kofti anarşist (150)
  • 964
  • 0
  • 0
  • 0
  • 8 yıl önce

öküz

özlenen kişidir. davranışlarında beklediğim hareketlerin altında kaldığı için 'öküz' dediğim eski sevgilidir. aslında o hareketleri bile özlediğim, herkeste onu aradığım kişidir artık.
çok zaman geçti senden de benden de. biliyorum; çok yalnızsın. hep o çok kızdığım öküzlüğün ile başbaşasın. bilmeni hiç istemedim ama her halinden haberdarım, sağa sola seni soruyorum. ne yaptığını, hayatına kimlerin girdiği, hatta mutfakta o wirelessın hala çekip çekmediğini bile öğreniyorum.
artık yalan söylemenin bi yararı yok. sanıyorsun ki ben çok mutluyum. yalan! ben de kendimi avutuyorum. hani kızların hep taktir ettiği erkek arkadasım var ya, her dediğimi yapan, elinde her gün çiçekle kapıma koşan, iltifatlara boğan, 'öküz olmayan'... hep onu senle kıyaslıyorum. sanma seni ezmek için diyorum; ne çiçekler, ne hediyeler gözüm hiç birşey görmüyor.
keşke hep mutfakta sen çay demlesen de içimiz dışımız çay olsun diyorum, içimiz dışımız bir, sadece sen ve ben... bana diyor ki; hadi şuraya gidelim, şu filmi seyredelim, o konserde eğlenelim, inan ruhsuz ruhsuz kolunda dolanıyorum. aklımda hep sen, yine keşke diyorum eve kapansak, o pes atsa ben şikayet etsem, sonra sımsıkı sarılsan bana, doğalgazı harcamayalım bahanesiyle sabaha kadar birbirimizi ısıtsak... iki dirhem bir çekirdek giyiniyor, her gideceği yere göre ayrı bir tarz. ah diyorum sen olsan oduncu gömleğini giysen, anlasam giyince o gömleği dısarda bizi macera bekliyor, saatlerce trafikte kaldığımız sıkış tepiş otobüste sağımızdaki solumuzdaki insanın aslında ajan oldugundan başlayıp uydursanda uydursan en sonunda sen dünyayı kurtaran adam olsan, sahilde benim için en kral yeri kapıp bira şişelerimizi tokuştursak, saatlerce saçmalasak... ah diyorum ah oduncu gömleğinin karelerine yaşadıklarımızı zip'lesen, ben bakçtıkça download etsem. kurduğum cümlelere bak, senin cümlelerini çalıyorum, senin gibi öküz davranıyorum, aslında seni çok özlüyorum. seni kendimde yaşatıyorum.
ama şunu da biliyorum; bir daha yollarımız kesişmeyecek. bir daha ellerimiz değmeyecek birbirine, gözlerimiz buluşmayacak hep kaçacak. özür de diliyorum sana hep kızdığım için; öküz dediğim için. çok geç bir itiraf oldu ama beni ne kadar sevdiğini biliyordum tek isteğim öküzlüğünün ardında sığınıp bana bağlanmaktan kaçınmamandı. iyi mi oldu şimdi? iyi mi oldu başka şehirlerde başka bedenlerde iki ayrı öküz yaşamaya devam ediyoruz? hep dediğin gibi; iyi mi oldu ha iyi mi!

devamını okuyayım »