peygamber devesi

  • azimli
  • şamda kayısı (701)
  • 1005
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

türk polisi

çeşit çeşit gördüm ben bunlardan herkes gibi...

üç arkadaşımla arabada giderken bir akşam, sevgili türk polislerinden biri durdurdu bizi. kimlik kontrolü yapacakmış. "tamam" dedik, "yapın ama yeni kanunlar gereği suç veya suç şüphesi olmadan araç durdurmak yasak değil mi?"... "siz avukat mısınız, hukuk mu okuyorsunuz!" diye küstahca bir cevap geldi sevgili türk polisinin birinden. hemen ardından ekledi: "bu saatte dört kişi, birinizin kafasında bere, 23 plakayla izmir'de geziyorsanız durdururum"!!!

bu olaydan sonra biz dört genç öğrendik ki arkadaşımızın elazığ'lı olması her an suç işleme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyormuş!

birkaç gün sonra başka iki sevgili türk polisi yolda yürürken arkamdan gelip, beni omzumdan kararlı bir sertlikle dürttü. kulaklığımı çıkartıp döndüm:

+ hayırdır?
- sana sesleniyoruz sağır mısın?
+ kulaklık var duymadım.
- takmayacaksın o zaman o kulaklığı!

evet bundan sonra kulaklık takmamı yasakladı. gbt'ye soktu; tam yarım saat! daha ne kadar süreceğini sorduğumda, "biz ne kadar sürmesini istersek!" dedi. beni merkeze götürüp orada tutmakla tehdit etti. allah diyip suratına bir tane okkalı yumruk patlatmak gelmedi mi içimden, yalan değil geldi. ama bilirdim ki o iki kişi beni yatırıp öldüresiye coplasa orda, bir vatandaş beni ellerinden almaya cesaret edemezdi. velakin ben yanlışlıkla üniformasının düğmesini koparsam annem ertesi gün memleketten temiz iç çamaşırıyla sigara getirirdi cezaevine!

peki hiç iyi bir polis görmedim mi ben? gördüm. kurunun yanında yaş yansın istemem.

o çalışma saatleri çok olan, psikolojik yıpranmaya uğrayan türk polisi hıncını hakkını arayan öğrenciden, bayramını kutlayan işçiden alacaksa hiç kusura bakma öperler öyle işin adaletini! halkını korumak için beline takılan copu ışın kılıcı sanan, korumakla mükellef olduğu halkının üzerinde kullanan psikolojik sorunlu jedi'yi o kuruma dahil eden zihniyeti de...

devamını okuyayım »
02.04.2010 21:35