phobia08

  • 254
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

yalnız tipler 22.00'dan sonra ne yapıyor sorunsalı

normal insanların aksine, gün benim için gece 12 itibariyle başlar. bu saatten sonra başlarım kendi dünyama seyahat etmeye. diğer zamanlarda ise sadece mecbur olduğum rolümü oynarım. bilmek, duymak ve görmek istemediğim şeylerin hiçbiri bu saatlerde yoktur. kafama estiğince kendi uğraşlarımı yapar, istediğim şekilde geçiririm bu vakti. sessizliğine ve karanlık örtüsüne aşığım belki de bu gece saatlerinin. okuduğum, öğrendiğim ne varsa onu da bu saatten sabaha kadar olan vakitte öğrenmişimdir, o yüzden tane tane şunu yapıyorum demenin gereği yok. bu bir çeşit tercih benim için, böyle olmasını istediğim için böyle. burada merak ettiğiniz sorunun cevabını almanız mümkün değil, çünkü bazı insanların aksine siz gündüz yaşar gece uyursunuz. bir çeşit kavram meselesi yani. yapacak hiçbir şeyin olmadığı gecelerde bile erkenden uyumak yerine yapacak bir şeyler bulur, uyumam. zaten istesem de uyuyamam.

sözün kısası, sen gündüz yalnızken ne yapıyorsan tahminen ben de aynılarını yapıyorum ve kendi başımayım. bu da çok güzel bir şey.

edit: nedense bir anda aklıma geldi, eklemek istedim. aslında insanların yapmaya asla zaman bulamadığı ve böylece kaçırdığı ne varsa yine bu saatlerde yaparım. örneğin 25 dakikalık şarkıları nota nota dinler, bir nevi içime işlerim. bir saniyesini kaçırmam. bu şekilde biriktirdiğim herhalde 2000'den fazla şarkı vardır. bunun içinde en az 10 tane grup/sanatçı diskografisi vardır. bunun içinde konser kayıtlarından tutun da yayınlanmamış versiyonlara kadar bugüne kadar çalınmış her versiyonu da dahildir. bir çeşit tutku bu bendeki. merak ettiğim her şeyi en ince detayına kadar öğrenmek gibi bir hastalık. bildiğim/öğrendiğim ve öğrenmekte olduğum hemen her şey bu tanıma uyar. doğal olarak bunları yapacak zamanı sadece gece vakti bulurum. gündüz yaptığım olsa da tam anlamıyla rahat hissetmem. karanlığın en güzel yanı odaklandığımız şeyden başka bir şey göremiyor oluşumuz.

devamını okuyayım »