phthalo blue red

  • kofti anarşist (162)
  • 696
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

kadınların evlenmek istememe nedenleri

-çocuğun geleceğini güvence altına almayı ve oluşturulacak aile ortamını hukuk kurallarıyla sağlamlaştırmayı evliliğin tek geçerli nedeni olarak görürken; anne olmayı çeşitli nedenlerle tercih etmemek.

-yalnız yaşamaya alışmak sonucu en sevdiğine bile tahammül edemez hale gelmek. beraber vakit geçirmenin, tatile gitmenin vs. dışında uzun süre beraber yaşamak, yalnızlığa alışmış bir insan için oldukça zordur. sessizlik istediğinizde çıkacak en ufak bir gürültü bile sizi agresifleştirirken, yanınızdaki insanı da huzursuz edebilirsiniz. karşı tarafla sürekli iç içe olup, kendinize özel zaman ayırmaya çalışmaktansa; çoğunlukla yalnızlığı tercih edip, sevgiliye özel zaman ayırmayı, ilişkiniz için daha sağlıklı bulursunuz. özlemek, içinizdeki duyguları sürekli canlı tutmak istersiniz.

-sadakatin, kanunlar yoluyla garanti altına alınmasını, taraflara yapılacak bir haksızlık olarak görmek. kişilerin tamamen özgür olduğu durumda yaşanan sevginin daha fazla saygıyı hak ettiğine inanmak. başka birini sevmeyi, cinsel çekim duyulan insanla sevişmeyi her iki taraf için de "suç" olarak görmemek.

-öz ailesinin her fikrini benimsemeyen bir insanken, karşı tarafın çevresini idare etmek zorunda kalmak. yaşam biçimleriniz, beğenileriniz ailelerinizin genel yapısına uzak kalıyorsa daha da çıkmaza giren bir durum bu. sevdiğiniz insanın, maddi durumuna, kariyerine, fiziksel görünümüne, inançlarına kadar incelenmesinden, beğenilmeyen yönlerinin değiştirilmeye çalışılmasından rahatsızlık duyarsınız. aynı şekilde siz de çevrenin baskısıyla tavizler vermeyi kendinize yediremezsiniz. dahası bilirsiniz ki ömür boyu sürecek bir süreçtir bu. taraflar olarak, etrafınızı memnun edemezseniz; sizin ilişkiniz yıpranacaktır.

çoğunlukla kendi içlerinde bağlantılı, aşık olunan insanla ömür boyu birlikte olma isteğinden belirgin farklarla ayrılan nedenlerdir. yalnız ölme endişesiyle bu maddelerin hepsinin sindirilebilme ihtimali ise, istememenin de ötesinde evliliği korkulan bir kurum haline getirir.

devamını okuyayım »
08.06.2011 19:39