pilye

  • 312
  • 2
  • 1
  • 0
  • evvelsi gün

ders çalışmamak için yapılan anlamsız hareketler

üniversitede okurken 3 kişi beraber evde kalıyorduk. ev işleri, yemek filan derken herkesin adil biçimde olaya dahil olabilmesi ve miskinliğe gedik vurmamak için yöntem geliştirmeye çalıştık.

evde bilumum oyun ürünleri mevcuttu (iskambil, okey takımı, playstation vs.) fakat 3 kişi olmak o kadar talihsiz ki, hiçbir oyun 3 kişinin aynı anda oyuna dahil olmasıyla oynanmıyor doğru düzgün. biz de iskambille oynanabilecek 3 kişilik bir oyun icat ettik kendimizce, sıkıldıkça oynuyorduk.

ilk olarak eğlence için oynadığımız bu oyun ileriki vadede kaybedenin gerekli görevleri yapmasını gerektiren bir survivor’a dönüştü. artık o kadar aptalca bir hal aldı ki, 2 dakikalık çay demleme hadisesi için bile yarım saatlik oyun açıp, oyunu kaybedenin çayı demlemesiyle bir oyun daha oynuyorduk. sonra bulaşıklar için bir oyun daha derken iyice boka sarmıştık.

bazı zamanlarda oynayacak bir sebep bulamayıp, kar yağarken üzerinde bulunan kıyafetle karda dolaşıp eve dönmesine bile oynama salaklığını gösterdiğimiz olmuştur. daha neler neler...

şimdi bütün bunları niye anlattığımı sorguluyorsunuz eminim. sınav öncesi gece çalışma ritüeli her öğrencinin olmazsa olmazıdır. biz de haliyle üçümüz birden çalışmak yerine birinin çalışıp diğer ikisinin kopyayı ondan çekmesini yeğliyoruz.

işte o şanslı kişiyi belirlemek için oyuna oturuyorduk. gece saat 3-4’e kadar süren oyunlar silsilesinin akabinde ne ders çalışmaya vakit kalıyordu ne de çalışmaya derman kalıyordu. sabah mal gibi gidip kopya çekecek birilerini arıyorduk.

evet, mallık parayla değil.

devamını okuyayım »
08.11.2017 02:04