pine

  • 1709
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

beşiktaş

trabzonsporlu lemi, beşiktaş hakkında iki kelam etmiş,
adam haklı beyler, haksızlığa uğramayanlar bilmez tabi:

--- spoiler ---

eski futbolcu ve spor yorumcusu lemi çelik, haber1903radyo’da yayınlanan “gündem beşiktaş” programına telefon bağlantısı ile katılarak çarpıcı açıklamalarda bulundu. işte lemi çelik’in haber1903’e yaptığı açıklamalar:

-bunu anlamamak için aptal olmak lazım
- bülent yıldırım’ın atamalarının tesadüf olmadığını dile getiren lemi çelik;

“müsabakalara atanan hakemlere ve müsabakalarda hakemlerin vermiş olduğu kararlara baktığınız zaman her şeyin apaçık ortada olduğunu görmektesiniz. bülent yıldırım, bütün trabzonspor-fenerbahçe müsabakalarına, özellikle son 10 yılda 5 tanesine atanmış. bu bir tesadüf olamaz. ayrıca trabzonspor-beşiktaş maçında trabzon’daydım, maçı izliyorum. o müsabakaya bülent yıldırım atanmış. tesadüf olduğunu düşündük ama beşiktaş’ın lehine 2 tane yüzde yüz penaltıyı vermedi ve mustafa yumlu’ya kırmızı kartı göstermedi. bülent yıldırım’ın yıllardır fenerbahçe’nin bütün kritik maçlarına atandığını ve bütün maçların fenerbahçe’nin lehine sonuçlandığını görüyoruz. trabzonspor-eskişehirspor maçında mustafa yumlu’nun attığı nizami golü vermeyerek şampiyonluğu engellediğini fenerbahçe’nin şampiyonluğundan önemli avantajlar sağladığını gördük. trabzon’da beşiktaş’ın lehine 2 tane penaltıyı vermeyen ve mustafa yumlu’ya kırmızı kartı göstermeyen bülent yıldırım’ın dürüst ve adaletli bir şekilde maç yönettiğine inanmıyorum. amacı trabzonspor, beşiktaş’ı yensin ve fenerbahçe biraz daha rahatlasın. bunu anlamamak için aptal olmak lazım” dedi.

-beşiktaş, şampiyon olursa 2 yıl daha üst üste şampiyon olur
- tff ve mhk’nın beşiktaş’ın şampiyonluğunu istemediğini belirten çelik;

“burada sorun şu. beşiktaş’ın kadrosu hem galatasaray hem fenerbahçe hem de trabzonspor’un önünde. özellikle orta saha ve forvet bölgesi türkiye’de hiçbir takımda yok. fenerbahçe’nin defans bölgesi beşiktaş’tan daha iyi. bu şartlar beşiktaş şampiyonluğu elde ettiği zaman en az 2 yıl daha şampiyon. çünkü futbolda defans oyuncusu bulmak kolaydır. ama orta sahada oğuzhan, atiba, quaresma, sosa gibi, forvette gomez gibi oyuncular bulmak zordur. bu yüzden beşiktaş, bu sene şampiyon olursa en az 2 yıl daha üst üste şampiyon olur. türkiye’nin en iyi ve en olgun hocasına sahip. bütün camialarda ne kadar çok hoca problemi var ama beşiktaş’ta şenol güneş ile ilgili tek kelime yok. çünkü çok deneyimli ve çok başarılı bir teknik direktöre sahip. sayın başkan ve yönetim kurulu da mükemmel. polemiğe girmeden, takım üzerinde travma yaratacak olaylara müsaade etmeden yoluna devam ediyor. bu senenin şampiyonluğu sonrası gelecek senelerde de şampiyonluklar alınacağı için bunu şimdiden engellemek gerekiyor. çünkü beşiktaş’ın 2 yıl daha üst üste şampiyonluğu demek fenerbahçe ve galatasaray’ın geride kalması demek. bu da birçok medya ve yayıncı kuruluşun işine gelmiyor. onların derdi fenerbahçe ve galatasaray’ı aynı ispanya’daki gibi baş başa bırakmak. beşiktaş ve trabzonspor’u ise geride bırakarak sıradanlaştırmak. fakat bunu başaramayacaklar. ne beşiktaş’ın ruhu ne de trabzonspor’un ruhu buna müsaade etmeyecektir. galatasaray darmadağın olmuş, toparlanması zor. fenerbahçe’nin de geriye gidişi var. fenerbahçe’nin en iyi bölgesi sağ ve sol bek. bir takım sağ bek ve sol bekle gider mi? yıllardır fenerbahçe’nin en önemli yıldızları orta saha ve forvetteydi. ama şimdi bu bölgelerden istenilen performansı alamadı. dünya kadar da para harcadı. şu anda tamamıyla mhk’nin yardımına ihtiyaç var. orada da belli bir grubun fenerbahçe lehine nasıl çalıştığını görmekteyiz. fenerbahçeli arkadaşlar, “lemi bizi sevmiyor mu?” diyecek. ben futbolun adaletli oynanmasını istiyorum. kimsenin hakkının yenmesini istemiyorum. hak edeninin değil de her zaman güçlü olanın kazandığı bir ülkede mi yaşayacağız? biraz da hak eden kazansın. bizim isyanımız bu. bülent yıldırım, ali palabıyık, serkan çınar, cüneyt çakır’a bakın. cüneyt çakır, dünyanın en iyi hakemi ve isterse hatasız olarak bütün maçları yönetir. o kadar kaliteli hakem. ama mhk başındaki insan ve tff, müsaade ederse bu insanlar yapar. maalesef istemiyorlar. bu işin gerçeği bu” dedi.

-birilerine hizmet ediyorlar ve doğruları söylemiyorlar
- beşiktaş’ın çok rahat şampiyon olması gerektiğini ancak birilerini peşine
taktıklarını söyleyen lemi çelik;

“son 4 haftada beşiktaşlı sinan engin’in konuşmalarını görüyorsunuz. beşiktaşlı ama kimi savunduğu belli değil. geçmişte de böyle birçok spor yazarı örnek verebilirim. ama bir güç herkesi teslim almış. birilerine hizmet ediyorlar ve doğruları söylemiyorlar. oynana futbol, oyuncu kadrosuyla şampiyonluğu açık ara beşiktaş hak ediyor. niye kimse bundan bahsetmiyor? beşiktaş’ın oynadığı futbolu hangi takım ortaya koyuyor? bu kadar hızlı oynayan başka takım var mı? bütün spor kamuoyu beşiktaş’ın oynadığı futboldan zevk alıyor. beşiktaş’ın çok rahat şampiyon olması gerekiyor. ama birilerini peşine takıyorlar. fenerbahçe, eskişehir’de haksız bir penaltıyla maçı kazandı. rizespor maçı yine aynı şekilde. 2 maçta 3 tane penaltı mı olur? bunların 2’si de yüzde yüz penaltı değil, biri isi verilir ya da verilmez. bu kadar olmaz kardeşim. yıllardır aynı senaryoyu izlemekten bıktık. artık yeter” dedi.

-tff başkanı, beşiktaş’ın şampiyonluğunu istemeyecektir
- tff başkanı yıldırım demirören’i eleştiren çelik;

“taraftar isyan edecek. beşiktaş’ın hakkı yenildiği zaman taraftar toplanacak tff’nin riva’daki tesislerini basacak. hakkını isteyecek ve takımının mağdur olmasını istemeyecek. eğer beşiktaşlı eski başkan 50 milyon tl’den borcu alıp da 750 milyon tl’de bırakıp beşiktaş’ı batırarak tff başkanı oluyorsa tabii ki de beşiktaş’ın şampiyonluğunu istemeyecektir. beşiktaş’ın iyiliğini isteyen bir insan beşiktaş’ı o hale getirmezdi. niye istesin ki? durum budur. hakemler de yanlış yapabilir ve hatalı kararlar verebilir. ama bu hakem hataları bu kadar tesadüf olmaz. bizleri aptal yerine koymasınlar. neyin ne olduğunu görüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

--- spoiler ---

devamını okuyayım »