plus

  • 2035
  • 1
  • 1
  • 0
  • evvelsi gün

ünal aysal

açıkçası 2 gün öncesine kadar fatih terim ile aralarındaki soğuk savaşın medya tarafından uydurulduğunu ve abartıldığını düşünüyordum. hatta aysal-terim ikilisinin birbirlerinden haberdar olarak fikir ayrılığı haberlerini sızdırdığını, spor medyasını bu haberlerle oyalayarak medyanın takımla ilgili kontrolsüz ve spekülatif haberler yapmasını engellediklerini düşünüyordum.

ama görünen o ki terim derbiden önce aysal'ın telefonlarına gerçekten çıkmamış ve ikili arasında soğuk savaş varmış. hatta hürriyet'e göre bugünkü yönetim kurulu toplantısı terim'in gitme ya da kalma kararının verileceği toplantıymış.

eğer ikili arasında gerçekten soğuk rüzgarlar esiyorsa şu telefon muhabbetine kadar ben fatih terim'in yanında yer alırdım galatasaray taraftarı olarak.

ama teknik direktörün, başkanın telefonlarına çıkmaması kabul edilebilir bir şey değil. demek ki fatih terim, ünal aysal'la arasındaki savaşı "hadi bakalım, kulüpte hangimiz daha büyüğüz" noktasına getirmiş ki, bir teknik direktörle kulüp başkanı arasındaki hiyerarşiye hiç uygun değil bu davranış.

fatih terim galatasaraylıların gönlünde başkadır. buna zaten itiraz etmiyor, bilakis katılıyorum. ama fatih terim galatasaray'dan büyük değildir. o gider, başkası gelir.

ben bu konuda ünal aysal'ın vizyonuna güveniyorum. iyi bir yönetici ve insan yönetmeyi de çok iyi biliyor. fatih terim'i bu olay karşısında da idare eder ve hocayla bu akşam 1 yıllık yeni sözleşme imzalandığı duyurulursa şaşırmam.

ama şu saatten sonra fatih terim gönderilirse de şaşırmam.

fatih hoca hepimizin gönlünde başkadır ama hayatında kendini galatasaray'ın üzerinde bir kez görmüş ve tercihini italya'ya giderek kullanmıştı. ikincisine kimse tahammül edemez artık.

ünal aysal'ın da fatih terim'den sonra iyi bir hoca seçeceğine inancım tam. ama mancini denen foto model bozması kart zamparayı getirirse onunla da bozuşuruz.

devamını okuyayım »