plutonunuydusu

  • battal gazi (364)
  • 505
  • 1
  • 1
  • 0
  • 3 gün önce

antalya geneli yaz rezaleti

yazın yaşanan bir rezalet.
artık başlık açayım da rezalet okuyun gibi bir düşünce içine girmiş bulundum ve eminim ki nedenini bile anlamadan linç edilmem veya hiç takılmamam ile devam edecek.
uzun uzun anlatılacak bir rezalet de değil, ama gerçekten kafayı yiyorum.

karaçallı, kemerağzı tarafından lara'ya kadar* hiç bir evin yazın saat 7:00-24:00 arası suyu yok, elektriği günde 10 kez gidiyor.
antalya. 50 derece. gün içinde su yok, elektrik yok. nasıl bir rezalet siz düşünün artık. bir de bu olay en az 2010'dan beri sürüyor.

insanlar alışık bu duruma. herkesin depoları var, gece su geldiğinde doluyor gündüz onu kullanıyorlar. ama bu durum bunu rezalet olmaktan çıkarmıyor. depo suyuyla yazın tüm gün idare etmek çok zor bir olay.
her yere yazdık. bilgi vermedikleri gibi en azından 5 yıldır düzeltmiyorlar da.

5 yıl uğraşarak edindiğimiz bir bilgiye göre oraların suyunu ve elektriğini yazın otellere veriyorlarmış. mantıklı da gözüküyor çünkü oteller bölgesine çok yakın bu sorunun olduğu yerler.

neden bunu sözlüğe yazdım o konuda da hiç bir fikrim yok. sanki sözlüğe yazınca diyecekler ki; "aaa sözlüğe yazmış hadi sularını verelim de rahat etsinler"
en başta insan niye sözlüğe rezaletlerini sıralar ki zaten? neyse... yazmış olduk işte...

edit: bazı mesajlar geldi de neden daha önce duymadık böyle bir olayı diye. yani sonuçta en azından bu sorun taşındığımız kadarıyla 5 yıldır var diyorum. antalya'da dev gibi bölgede su olmaması gibi bir sorun. duyulmaz mı yani? duyulmaz. nedenini yazayım dedim.
bu bahsettiğim büyük bölge hava alanının yanında kalıyor. hava alanına kadar şehirken, hava alanında birden şehir kesilir antalya'da. oradan sonra genellikle şehirleşmeye başlamış köyler, gecekondular ve büyük oteller vardır. şehir 5 yıldır o tarafa kaydığından bizimki gibi şehre dahil ama suyunu, elektriğini oradan alan yerleşkeler de var. demek istediğim bu sorunu yaşayan insanların %70'lik kısmını köylüler oluşturuyor. %30'luk kısmı da "hadi daha büyük depo koyduralım" "ahh yine elektrik yok, hadi gelmesini bekleyelim" demekten başka hiç bir eylemde bulunmuyor. ben yıllardır su, elektrik adamlarına falan dilekçe yazıyorum, telefonla her gün su, elektrik yok diye taciz ediyorum ama bittim yani. bu kadar. buraya yazıp çekildim ben.

devamını okuyayım »