pngn

  • 425
  • 29
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

taşak

eski çağlarda çıplak gezildiğinden taşak boyuyla cesaret arasındaki bağlantı ilkel toplumlar tarafından fark edilmiş ve dile yansımış. ***** daha da ilginci savaşta ya da başka bir gerekçeyle penisi kopan savaşçıların cesaretini kaybetmediği, ama taşaklarını kaybedenlerin cesaretini de kaybettiği görülmüş. biz bugün biliyoruz ki taşak boyutuyla vücüttaki testosteron miktarı arasında doğru orantı var, çünkü testosteron taşaklarda üretiliyor.

bunlar hep biyoloji, modern insana cinsiyetçi gelebilir ama kadınları cesur olan bir kabile hayatta kalamaz. kabilenin hayatta kalması için kadınları korkak erkekleri cesur olmak zorundadır. populasyonun büyüme grafiği üreme çağındaki doğurgan kadın populasyonuyla doğru orantılı. bir erkek yeterli, zaten milyonlarca sperm üretebiliyor. yani savaşta tek bir erkek hariç bütün erkekleri kaybetseniz bile popülasyon büyüme hızına bir etkisi olmuyor. gerçi popülasyon kalitesine etkisi oluyor ama o tamamen konu dışı. burda hayatta kalmaktan bahsediyoruz. kalite ikinci öncelik.

kısaca size cinsiyetçi gelen her laf cinsiyetçi olmak için üretilmiş, kadınları ezmek için ortaya atılmış bir komplonun parçası olmayabilir. siz gerekçesini bilmiyorsunuz diye ataerki* falan gibi gerekçeler üretmek zorunda değilsiniz.

devamını okuyayım »