pohpohperisiyimben

  • 234
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

fazıl say

'' o da sizin yaptığınızı yaptı işte'' diyerek savunmak istediğim, akp'li bir milletvekili tarafından apaçık küfür yemiş sanatçıdır.
ömer hayyam'a saldıramıyoruz, fazıl'ı yerden yere vuralım. sonra o adam çekip gitmek istediğinde de '' gidene dur demem'' diyerek gökhan özen şarkı sözü tavrıyla cevap verelim. ülkenizi senelerce temsil etmiş bir sanatçınıza davranış şekliniz bu işte.. ''saygı duymamış'' siz ne kadar saygılısınız ve hangi yürekle saygıdan bahsedebiliyorsunuz?
kim temsil etsin bizi.. türkiye'de sanat diyince insanların aklına nihat doğan mı gelsin ?

adam tabii ki kuran dersinin seçmeli ders olmasına içerler. çünkü, kuran dersi seçmeli ders olacak.. sonra ''zorunlu seçmeli''. çünkü seçmeyen çocuk iyiliğin ya da kötülüğün dine bağlılıkla ölçüldüğü bu ülkede yani dini tercihlerine '' saygı'' duyulmadığı bu ülkede '' kötü çocuk'' olacak. masanın üstünde namaz kılmadığı için sınıfta kalacak ki bunun örneklerinin olduğuna da eminim..

bir kaç aydır, insanların rahatça fikirlerini hedef gösterilmeden söyleyebildikleri, gecenin 12 sinde tek başıma dolaşabildiğim ama korna çalan arabalar eşliğinde değil, operayla ilgileniyorum dediğimde '' aaa bağrıyosun yani'' demek yerine saygı duyan insanların olduğu ve bir sanatçı adayı olarak benim için en önemlisi de sanatçıların el üstünde tutulduğu bir ülkede yaşıyorum. sonra ''bana ülkeni neden özlemiyorsun'' diyorlar. bu kadar özgürlüğün arasında neden özleyim ki ? işte bu son yaşananların yeni sanatçı adayları üzerindeki etkisi de bu. bu ülkenin milletvekili her ne olursa olsun sanatçısına küfredebiliyorsa, döneceğim günü düşünerek ancak üzülebilirim..
özetle, fazıl say'ın bu ülke için terleyen avuçlarına yazık.. kalbinizden karşıt görüşlü birisine tahammül edemeyecek kadar nefret akarken, fazıl say'ın akan salyasından size ne ?
şimdi muhafazakar kesimden küfürlü mesajlar ve tehditler bekliyorum. sevgiler..

devamını okuyayım »