pohpohperisiyimben

  • 233
  • 0
  • 0
  • 0
  • 10 ay önce

opera yapan galatasaraylıya tokat atan kadın

sene 2012 londradayım. ( kerem görsev gibi girdim olaya eheh ) chealse maçı sonrası tube/metro da benzer bir görüntüye şahit olmuştum.. ingiliz holiganlarını bilirsiniz.. neyse konuya gelirsem kimse tokat atmadı bu arkadaşlara, uyarmadı da.. ama bu insanlar bildiğin yıktılar tube'u hacı.. böyle vuruyolar falan her yere.. küfürü geçtim yani artık.. tube un içindeki atmosfere gelince, yalnızca bir kaç tane gülen tip vardı bunlara o kadar..
londra'da yaşadığım ilk 2 ay evet ben de sizin tabirinizle '' adab-ı muaşeret'' kuralları dışına çıkan insanlarla çokca karşılaştım. tube, otobüs ve benzeri yerlerde taşkın (!) hareketler, böyle bişeyler falan.. ama sonra baktım önde oturan 80 yaşındaki teyze dönüp bakmıyor, bir ben bakıyorum kıro gibi '' banane'' dedim. banane yaaa.. ben de tınlamamaya başladım sonraları. ve hayat benim için daha güzel oldu o günden sonra inanır mısınız?
demem o ki, bu kadar takıp, büyütecek birşey yok ortada..hele ki eğer çıkıp '' biz niye özgür takılamıyororuuz yeaaaa '' diyorsanız.. bu özgürlük mü derseniz de, evet bir çeşit özgürlük olduğunu düşünüyorum ben. bıktım artık türkiyedeki, katılaşmış ahlak kuralları çerçevesindeki toplum baskısından. yok metroda öpüşürsün uyarı gelir, yok küfretme, yüksek sesle konuşma, şarkı söyleme, aman yüksek sesle gülme.. ebenin amı afedersin ali sami..
bu arada, ''nededin sen çaaatt '' şeklinde atılan komik bir tokadı savunamadığım için üzgünüm.. futbol değişik kafaların yaşandığı bir spor bana göre. dünyanın her yerinde bu böyle.. insanlar nasıl tuttuğu takım gol atınca '' ne de güzel gol attı azizim, bunu bir şarapla kutlamalıyız '' diye sevinemiyorlarsa, tezahürat atarken de bazen küfürlü şeyler çıkabilir agızdan.. mesela ben geçen gün kendimi mahmut abi gibi hissettim bildiğin.. neyse.. bütün bu yazının üzerine fenerliyim dersem çok showlu olabilirdi ama hayır galatasaraylıyım..

devamını okuyayım »
09.02.2014 00:58