polly jean

  • azimli
  • mangal yürekli rişar (510)
  • 2752
  • 3
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

recep tayyip erdoğan

yetmez ama evetçiler, ex-cemaatçiler, akp kurmayları, herkes "kandırıldık" deyip duruyor ve hepimiz onlarla dalga geçiyoruz ya hani... çok merak ediyorum, "ya ama tayyip kucaklayıcı davranıyor, kriz önlüyor" filan diyenler ne zaman "kandırıldık!" çığlıkları atmaya başlayacak?

dalga geçtiğiniz insanlardan bir farkınız olduğunu düşünmüyorum, zira darbenin tiyatro olduğunu katiyyen düşünmemekle birlikte, bundan tayyip'in istifade etmeyeceği anlamının da çıkmadığı kanaatindeyim. kriz çıkarmak istemeyen insan, uzun vadede gayet kriz yaratacak üniversite kapatma, askeri okulları kökten kapatma, toptan bursları kesme, darbenin ikinci günü "gezi parkını kışla yapacağız" deme, kurunun yanında yaşları da yakıp topluca öfke uyandırma gibi hareketlerde bulunmaz. köşke birilerini davet etmek "herkesi kucaklamak" değildir yani, iştir kişinin aynası. dolayısıyla ben tayyip'in kimseyi kucakladığını falan düşünmüyorum. "fetöcü atıyorum" diye arada sendikalı yahut barış bildirisi imzacısı solcu hocaları da atacak, sonra "kriz önlemeye çalışıyor" peh peh. en basiti, beğenin beğenmeyin, 6 milyon oy almış bir parti var, hdp. altı milyon oy, henüz çoluğu çocuğu oy kullanmayanlarıyla birlikte en az 12 milyon insan demek. ülke nüfusunun yedide biri. onlar o kucaklamanın neresindeler tam olarak? tüm partiler darbe karşıtı olduklarını zaten açıkladılar, yani gösterebilecekleri iyi niyeti gösterdiler, ama ben akp yanından gelen hiçbir toplumsal mutabakat çabası göremiyorum ortada.

kısaca tayyip bence her zamanki gibi takiyyede, sadece görüntüde bir takım işler yapıyor. ben de bu çok zeki geçinen, bu herkesle dalga geçen über sözlükçülerimiz nasıl oluyor da bu zokayı bu kadar kolay yutuyorlar, işte onu anlamıyorum. adam her zamanki adam. can çıkar huy çıkmaz misali, üç günde kimse değiş(e)mez. daha düne kadar "gelişerek değiştim" laflarıyla dalga geçiyordunuz, gömlek değiştirme geyikleri yapıyordunuz, n'ooldu onlar? "şimdi onu eleştirme vakti değil, birlik olma vakti" diye diye adamın ekmeğine yağ sürenler, gözümde yetmez ama evetçilerden daha komik durumdalar, çünkü o günden bugüne bu adamın çoook falsosunu gördük; bugün artık aynı boku yemenin hiçbir mazereti olamaz, hele eleştirdiklerimizle aynı boku yemenin hiç hiç olamaz.

imza: geçmişin "hayır"cısı, daimi darbe karşıtı, görünüşte değil gerçek demokrasi isteyen bir insan evladı.

devamını okuyayım »
01.08.2016 14:56