poor lonesome cow

  • 479
  • 1
  • 1
  • 0
  • dün

balçova teleferik sırtlarının imara açılması

öncelikle haberin linki:
http://www.radikal.com.tr/…ari-imara-acildi-943126/

memleketim, canım memleketim. çocukluğum, geçmişim. yağmalanıyor. açın ulan imara açın, doymayın. sürekli yükseltin katları. daha çok sıkıştırın. yağmur suyu sızacak toprak bulamasın. bir damla toprak bulup sızacak yağmur damlası kahrolsun. son yeşil alanı da beton yapın. oraya da bina dikin, daire alın, artanı ile de ikinci el fiat doblo alın, ama dizel alın az yaksın, motoru da küçük olsun vergisi az olsun. aklınızın tüm fosforunu nasıl para kazanırım, nasıl bir şeyin içine sıçarım da cebime üç kuruş daha sokarım diye kullanın. üç kuruş para kazanacam diye insanlığını unuttun lan türk halkı. ucuza satın aldığını sandığın şeyin karşılığında sadece para değil, gelecekte seni mutlu edecek bütün insani değerlerini harcadın. bu hırsla ve zalimlikle mutlu olman imkansız oldu artık. yani paha biçilemez özeliklerinden vazgeçttin iki kuruş için. geleceğini satıyorsun o daire karşılığında çocuklarını cehenneme atıyorsun bre cahil bre cühela. .
ah sizler nasıl yöneticilersiniz? ne hakla yapıyorsunuz bunu bize. allah'ım bu nasıl bir çaresizlik? nasıl bir hüzün. göz göre göre eriyor memleketimiz.
her taraf beton olduğunda, ah her taraf beton olduğunda, senin o acı içindeki haline bakacağım. ahlaksız türk halkı, tek tesellim senin o çaresizliğin ve acılar içindeki kıvranışında bile hala daha kendine "neden" diye sormadığın o günü görmek olacak. çünkü biliyorum ki o soruyu dünya yansa sormazsın sen. "şükür" der fiat doblo'nun jantını düşünürsün. çıkarcı bencil egolu mahluklar. doya doya oh olsun diyeceğim sana. beter ol diyeceğim. ben de beter olacağım senle ama olsun ben razıyım, yeter ki sen de beter ol benle. hepimiz birlikte beter olalım. inşallah yarabbim.

devamını okuyayım »
23.02.2016 00:02