popoya popo

  • 1619
  • 2
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

adnan oktar

hakkında gülüp eğleniyoruz lakin kendisine dokunulmamasıyla ilgili mesele çok basittir.

adnan oktar'ın tüm finansmanı abd'deki özel protestan kiliselerinden gelmektedir. bu paranın tek geliş sebebi de evrim karşıtı çalışmalar yapması içindir. ajanslardan program başına ücret ile kızların getirilmesi ve dikkat çekip kitapların okunmasını sağlamak bile son derece basit bir pazarlama stratejisidir.

çünkü amerikan muhafazakarı en büyük tehlike olarak inançsızlığı ve radikalizm'i görmekte, diğer dinlere ılımlı yaklaşıp dinler arası diyalog ile birleşik cephe kurmak peşindedir. zira reform hristiyanlığının neredeyse yarısı günümüzde ateist durumdadır. ve tüm inanç grupları arasında oranı artan tek grup ateistlerdir.

onların ılımlı islamın temsilcisi olarak gördükleri ve ''acaba islam dünyasının luther'i olur mu? kurduğu seküler okullar, radikal medreselere alternatif olur mu? '' diye umut edip bu yüzden destekledikleri fetö patlayınca oktar'a gelen ödenekler katlanmış vaziyettedir.

cemaatini büyütebilse, iktidardan bazı kişileri müridi yapabilse garip garip okullar da gelecek. amerikan muhafazakarı oktar'ın gerçekten hiç ciddiye alınmadığından habersiz olduğu için böyle bir umuda sahip.

ben adnan oktar'ın çok alakasız israil gazetelerinde bile köşe yazılarına rastladım. akli dengesi yerinde olmayan bir adam sırf dikkat çekip evrim karşıtı kitapların okutulması için kullanılıyor. yurt dışından yabancı din adamları gelip oktar'ı ziyaret ediyorlar ve gündeme gelmesini sağlamaya çalışıyorlar.

hatta israil parlamentosunun kamer genç'i diyebileceğim şu an ismini hatırlamadığım kızıl saçlı bir haredi vekil geldi bunu ziyaret etti. bu adam sürekli kendi başına tapınak dağında müslüman bölgelerine girmeye çalışıp israil polisi tarafından gözaltına alınan bir adam. bu popüler haredi vekil'le bile popülerlik pompalanmaya çalışıldı ama ulusal medya görmezlikten geldi.

erdoğan bunun farkındadır ve bu yüzden sesini çıkarmaz. çünkü evanjelistler erdoğanı da sever. adnan oktar yüzlerce ama yüzlerce kitap yayınlar bu kitapları yazan kendisi bile değildir. kitaplar kapağına adnan oktar'ın ismi yazılıp basılır, ücretsiz dağıtılır.

80'li yıllarda özal döneminde türk milli müfredat programına yaradılışçılık'ın sokulmasının sebebi de doğrudan abd muhafazakar kesimidir.

devamını okuyayım »