poset kamil

  • 266
  • 10
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

türkiye islam cumhuriyeti

(bkz: yeni bir devlet kuruyoruz kurucusu da erdoğan'dır)

islam devleti için ulusal ve uluslararası düzeyde altyapı çalışmalarını uzun süredir sürdüren çatı kuruluş türkiye gönüllü teşekküller vakfı'nın üç dönem genel sekreterliğini yapan akp bilmem nesi ayhan ogan'ın şu sözlerle müjdelediğidir:

“yeni bir devlet kuruyoruz. kurucusu da recep tayyip erdoğan’dır.”

yukarıda değindiğim altyapı çalışmalarını yürüten kuruluş için (bkz: tgtv).

ayrıca, ayhan oğan 2008 yılında gündemi meşgul eden ortak akıl hareketinin de organizatörü. bu hareketi o dönemde özgürlükçülükle ilişkili gerekçelerle destekleyen insanların nasıl bir yanılgı içinde olduklarının da bir göstergesidir bu kişinin durumu.

adı geçen kişinin bu konuyla ilgisini de bir ölçüde ortaya koyan özgeçmişini akit adlı paçavradan kopyalıyorum:

"oğan, 10 eylül 1966 tarihinde kayseri’de dünyaya geldi. ilkokulu, hacı ali karamercan ilköğretim okulunda, ortaokulu kadı burhanettin ortaokulu’nda tamamlayan ayhan oğan, lise öğrenimini kayseri endüstri meslek lisesi’nde tamamladı. 1983 yılında marmara üniversitesi atatürk eğitim fakültesinde okumak üzere istanbul'a gitti. 2. sınıftan sonra dönemin şartları gereği öğrenimine ara vererek iş hayatına atıldı.

oğan, çeşitli şirketlerde kurucu ve yöneticilik yaptı. öğrenim yıllarından itibaren birçok vakıf ve dernekte kurucu ve yöneticilik yaptı. 2008yılında "ortak akıl hareketi"ni kurdu.

2006-2012 senelerinde türkiye gönüllü teşekküller vakfı genel sekreterliğini üç dönem yürüttü. 2010yılında aktif ticaret hayatından çekilerek tüm vaktini sivil toplum çalışmalarına ayırdı.

2010 yılında türkiye'nin değişik yerlerinden 498 sivil toplum kuruluşlarının desteği ile "sivil dayanışma platformu"nu kurdu. halen türkiye gönüllü teşekküller vakfı kurulunda icra kurulu üyesi ve sdp'nin başkanlığını yürütmektedir.

2011 yılında türkiye'de farklı kesimlerden 279 aydın, gazeteci ve kanaat önderlerinin iştirakiyle "yeni anayasa platformu"nu kurdu. anayasa, demokratikleşme ve uluslar arası ilişkiler çerçevesinde yurt içinde bütün illerde, yurtdışında ise başta tunus, yemen, mısır, ırak olmak üzere saha çalışmalarına devam etmektedir.

2012 yılında ak parti hükümeti tarafından kurulan akil insanlar eyetinde doğu anadolu grubunun sekreterliğini yürüttü.

1986 yılında ara verdiği üniversite eğitimine çıkarılan af tasarısıyla beraber halen marmara üniversitesi atatürk eğitim fakültesinde ve istanbul üniversitesi sosyoloji bölümünde devam etti.

iyi derecede rusça bilen ayhan ogan, evli ve üç çocuğu vardır.

ayhan oğan, akp merkez karar yönetim kurulu üyesi olarak göreve devam etmektedir. halen türkiye gönüllü teşekküller vakfı kurulunda icra kurulu üyesi ve sivil alan platformu başkanı olarak görevini yürütmektedir.

ayhan oğan, 7 haziran 2015 seçimlerinde adalet ve kalkınma partisi’nden kayseri milletvekilliği aday adayı oldu, ancak aday listesine giremedi. sonrasında aynı partinin mayıs 2015’ye yapılan 2. olağanüstü kongresi’nde halen sürdürmekte olduğu merkez karar yönetim kurulu (mkyk) üyeliğine seçildi.

4 ağustos 2017 tarihinde cnntürk’te katıldığı programda chpmersin milletvekili aytuğ atıcı'nın ohal ile ilgili sözlerine karşılık olarak “şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri recep tayyip erdoğan’dır” ifadesini kullandı."

devamını okuyayım »