poseydon

  • 1239
  • 0
  • 0
  • 0
  • 8 yıl önce

haber sayfalarındaki yaran okur yorumları

haber:yahoo’nun 1.5 milyarlık teklifini reddetti
yahoo, abd’de geleceğin bill gates’i olarak anılan mark zuckerberg’in kurduğu arkadaşlık sitesine 1 milyar dolar (yaklaşık 1,5 milyar ytl) teklif etti. zuckerberg, “benim sitemin değeri 8 milyar dolar” diyerek teklifi geri çevirdi.
mark zuckerberg, diş hekimi baba ve psikolog annesinin tek çocuğu olarak 1984’te dünyaya geldi. ilk programını 10 yaşındayken yazdı. lisedeki başarılı notlarıyla abd’nin en saygın üniversitelerinden harvard’a girdi. ilk yılında, okulun en yakışıklı ve en güzel öğrencilerinin seçildiği facemash.com sitesini kurdu. sitede harvard’daki tüm öğrencilerin fotoğrafları vardı. ancak fotoğrafları bulmak için, üniversitenin veri tabanına girmesi gerekmişti. veri tabanını “hack”lediği ortaya çıkan zuckerberg, disipline verilince okulu bıraktı.

http://ntvmsnbc.com/news/394451.asp

yorum:taner
şaka gibi cocuk 10 yaşında okul için program yazıyor :) helal olsun bizim eğitimde nerde olduğumuzu bir kez daha büyüklerimiz düşünsünler de ibret alsınlar.hangi türk çocugu 10 yaşında program yazabilir.matbaayı yüzyıllar sonra 2.kez keşfeden türkler bilgisayari da 2.kez keşfetmek için daha çok yüzyıllar bekleyecek sanırım

yorum:abuzer papatya
eleman ilk kodunu ben sokakta bilye oynarken, akşam ezanının okunmasıyla annemin;"hadi oğlum eve gel, ezan okundu" sözleriyle eve gelip, biyoloji dersi için ektiğim fasülyeyi sularken yazmış. biz daha adamakıllı cümle kuramıyorken eleman milyar dolarları reddediyor.esenlikler efenim.

devamını okuyayım »