powersurge

  • 4039
  • 2
  • 2
  • 0
  • dün

ekşi sözlük

ilk entrymi 2005 yılında yazmışım. takip etmem de 2002 yılından beridir aşağı yukarı. yani nerden baksan bende bir 10 senelik mazisi var. yaşımın 23 olduğu düşünülürse, kafam basmaya başladığından beri bu mecranın içindeyim.

ilk başlarda hayal gibi bir şeydi bir parçası olmak bu sözlüğün. delikan76, otisabi, stevemcqueen özellikle takip ettiğim luka hatta lise yıllarıma denk gelen depeyi süreci. sözlük yazarı bir liseliyken triplerimi unutamıyorum. kendimi oldukça farklı,elit bir insan sanma gibi snob triplerim vardı. benim için sözlük yazarı bir insan; bir liseli okan bayülgen için ne hissediyorsa öyle bir şeydi.

sonra bir anda yazar oldum. yazamadım. çok saçmaladım,ettim. iyi kötü 7 yılı devirmişim. bu 7 yıl süresince değişen en büyük şey sözlüğe olan bakış açımmış onu farkettim. üstte yazdığım gibi, bir zamanlar sözlük yazarlarına duyduğum aptalca bir saygı vardı. şimdi ise mesaj yoluyla bir futbol bir basketbol tartışırken inanılmaz komik, ortaokul seviyesinde cevaplar alıyorum. geçen birine "yaş kaç" deme gafletinde bulundum, "yaşı siktir et 25 cm damarlı yeter mi" diye bir cevap aldım. başka bir olay, alakasız bir basketbol muhabbetine "bazı orospu çocuklarına" diye başlayan bir entry giren bir aklı evvel vardı. ona bir uyarma mesajı attım, "futbolu bok ettiniz bari baskette holiganlaşmayın " temalı. adam açık açık "bazı orospu çocuklarını rahatsız etmiş" dedi. çok açık bir hakaret olmasına rağmen, mutlak bir kılıfa uydurulacağından, şikayet etmeye dermanım yok. 7 senelik sözlük hayatım boyunca hiç bir moderatörle işim olmadı, şu saatten sonra da olacağını sanmıyorum. işleyiş nasıldır hiç bir fikrim yok.

"başından geçen olaylardan bize ne be allahın sersem kulu?" dediğinizi duyar gibiyim efendiler. haklısınız da keza. bu entry'i bu kadar uzatmamın sebebi, 2002 yılında sözlük yazarı dendiğinde bende oluşan hayranlık, 2012 yılında oluşan tiksintiye eş değer. bir adamın sözlük yazarı olduğunu duyarsam koşarak kaçar oldum. asla hak vermesem de, sonuna kadar karşı çıksam da, fatih altaylı'yı bile anlayabilir oldum bazı bazı diyeyim. ah şu alışkanlık denen şey olmasa, şu entry'i yazmaya bile zahmet etmezdim.

devamını okuyayım »