powersurge

  • 3986
  • 1
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

parkı talan etmeye sabah 5'te gelen polis

bu işe sadece ağaç/avm odaklı bakmamak lazım. bu polisler, bu mentalite faşizmin kanıtıdır. neden mi bahsediyorum? oraya insanlar gelmesin diye metro kapatılmış. oraya gelmek isteyen insanlar savaşmaya gitmiyor. protesto edecekler. yıkımı durdurmaya çalışacaklar.

peki bu olayı nasıl yorumlamalıyız? 1 mayıs'ta istanbul ulaşımını tamamen kesen bir iktidar vardı. kendi adres gösterdiği kadıköy'deki kutlamalara bile katılmasını engelledi insanların. şimdi de bugün taksime ulaşım kesilmiş. yani, iktidar her kafasına estiğinde insanların ulaşım hakkını elinden alabiliyor. bu gücü kendisinde görüyor.

sabahın köründe uyuyan insanları biber gazıyla uyandırmak, çadırlarını yakmak inanılır gibi değil. oraya giden protestocuları öldürmeye programlanmış bir makina var adeta.

bu görüntüyü en çok, ülkedeki özgürlükten bir şikayeti olmayanlar izlemeli. dediğim gibi, konuya ağaç/avm ekseninden değil, hakların kısıtlanması ve orantısız güç ekseninden yorumlamanız lazım. yarın ertesi gün, farklı bir bahaneyle telefon hatlarınız, internetiniz kesilebilir, iktidarın istemediği bir şey yaptığınız için (alkol almak, oruç tutmamak) işkence görebilirsiniz.

çok mu ütopik geldi? izleyin ve görün.

devamını okuyayım »
30.05.2013 06:58