pozzecco

  • azimli
  • şamda kayısı (719)
  • 1156
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

doğum günü

bugün onun günü. bugün onun doğumgünü.

hayat bazen insanlara seçenekler sunar. özgürlük; bu seçenekleri değerlendirebilme imkanında olmaktır aslında. bir karar ağacı ya da hikayeyi sizin seçimlerinizin belirlediği interaktif kitaplar gibi.

benim seçeneklerim belli. ortasında neler olacak bilmiyorum ama seçeneklerin nasıl sonlandığını tahmin edebiliyorum.

ilk seçenekte yalnız ölüyorum. muhtemelen bir nba maçı izlerken ya da playstation oynarken boğazıma yediğim bir şey kaçıyor, bestami’nin kemancısı gibi yere düşüyor ve boğuluyorum.

ikinci seçenekte ise o var. muhtemelen başımda, elini elime götürmüş, boncuk gözleri ağlamaklı ama yine güçlü. “iyileşeceksin” diyor; “seni böyle bırakmam ben”. “tabi tabi” diyorum içimden gözlerim kayıyor, gidiyorum. hikayeler genelde daha gülümsetici sonlarla biter ama gerçekçi olmakta fayda var.

sevdiği insanları teker teker kaybetmiş ama bir şekilde akıl sağlığını koruyabilmiş olan biri ölümle barışıktır. ben de öyleyim ve bu sözleri depresif bir ruh hali içinde yazmıyorum.

yani ölmeden önce son gördüğüm şey ya onun güzel yüzü olacak, ya da ikea’dan aldığım 39 liralık karton avize. onu da hangi akla hizmet aldım bilmiyorum; bazen salon dekoruna çok uyuyor gibi geliyor, bazen çok basit görünüyor. herneyse. evlenirsek evdeki değişime kesin ondan başlayacak zaten.

benim gibi bir adama 5 yıl boyunca tahammül etmek, hele ki hala sevebilmek için çok cömert, kadife gibi bir kalbe sahip olmak gerek. o öyle işte; o bu yüzden özel.

umarım bir gün seçtiğimiz yol, içinde birbirimizin olduğu yol olur. senin yanında gerçekleşecek ölüm bile harika bir ihtimal çünkü.

_________

iyi ki varsın güzel insan, iyi ki tanımışım seni.
sen beni hep ayrıcalıklı hissettirdin ve her zaman varlığınla gurur duydum.

doğumgünün kutlu olsun.
seni seviyorum.

devamını okuyayım »