pracht

  • 1424
  • 47
  • 0
  • 0
  • 4 hafta önce

esrar

içmemişler için tanım: namı diğer ot, cigaralık, çay, derman, dalga bla bla bla.

içmişler için tanım: muhtemelen ilk defa bir arkadaş ortamında karşılaşıp temin eden arkadaşın ve diğer içmiş arkadaşlarınızın süslenmiş cümlelerle tarif etmesi sonucu ya da sırf meraktan denenmiş uyuşturucu.

ilk defa içtiğinizde ben bunu bu zamana kadar nasıl içmedim yeeaa!1! diyenlerdenseniz veya esrar gerçekten hoşunuza gitmişse, risk grubundasınız. müptezel olma riskinden bahsediyorum. orada durun. bir sonraki içişinizi olabildiğince erteleyin. daha da önemlisi asla bir torbacı edinmeyin.

durmadıysanız yani mantarlamak yolunda ilk adımı atmışsanız dahası uzun bir süre kullanmışsanız, yani müptezeli olmuşsanız ya da başka bir deyişle kaşarlaşmışsanız farkında olmaksızın bir cemiyetin içinde bulacaksınız kendinizi. herhangi biri tarafından kurulmamış bu cemiyetin yazısız kurallarca idare edilen ortak kültürü, kendine özgü kuralları, teknik ve yöntemleri, jargonu, piyasası, ahlak ve adalet anlayışı olduğunu fark edeceksiniz.

zamanla çarşaf, ocb, rızla, ikili, üçlü, sıra, kapak, kova, bong, visine vb. terimler günlük hayatınızda önemli bir yer alırken ve artık sizin normal sigara, boş ve dolu olarak ikiye ayrılmışken ne kadar sık kullandığınıza bağlı olarak eski müzik zevkiniz, alışkanlıklarınız, hayat duruşunuz, görüş ve ideallerinizin bir bir yok olduğunu hala saklayabildiklerinizin ise yok olacağını fark edecek, belki de kullanma sıklığına bağlı olarak asosyalin biri olup çıkacaksınız. diğer müptezellerin kendilerini ve sizin kendinizi ne kadar kolay kandırdığına şahit olacaksınız. fark edilen kendini kandırma en kötüsü harbiden. sonuçta fiziksel bağımlılıktan değil psikolojik müptezellikten bahsediyoruz.

artık arkadaşlarınızın temin ettiğiyle yetinmeyeceksiniz haliyle. yavaş yavaş muhabbete ayıkacaksınız. torbacı nedir ? nasıl anlaşılır ? bir kaç başarısız girişim ve taşak geçilme deneyiminden sonra bazı şeyler oturacak. işte o zaman kolaylıkla istanbul'un dilediğiniz varoşuna gidip bi kaç tur attıktan sonra kimin sattığını anlayabilecek, ona zarf atabileecek, pazarlığı çabuk çabuk halledip işi çözebileceksiniz. hatta şanslıysanız evinize motorla paket servis yapılmasını bile sağlayabileceksiniz. tebrikler.

yavaş yavaş muhabbete ayıldıkça ne kadar çok kişinin bunu kullandığını anlayacaksınız. dolayısıyla ortada dönen akıl almaz para dikkatinizi çekecek. önceleri torbacıların ne kadar kazandığını merak edecek, biraz düşündükçe torbacıların günlük 70-80 lira karşılığı tüm riski alan, kolay para sevici sabıkalılar ya da henüz 18'ini doldurmamış semt çocuklarından başka bir şey olmadığını fark edeceksiniz. neden torbacının önüne bir spor araba park edildiğini, bu işten aslan payını kimin aldığını, sizin kolayca ulaştığınız maddeye nasıl olup
da yüce emniyet teşkilatının bir türlü ulaşamadığını düşüneceksiniz. tam o sırada aklınızı polis ve devleti zan altında bırakan kötücül fikirler zapt edecek ama siz bir duman alıp hepsini bertaraf edeceksiniz.

öyle ya da böyle yeteri kadar içtiğinizde emin olun bırakmak isteyeceksiniz.

not: esrar kötülüklerin anasıdır ve tüm bunlar yazarın çok uzaktan, şimdi adını unuttuğu bir arkadaşının fikirleridir.

devamını okuyayım »